REKLAMA

Urząd Miasta Płocka kończy z plastikowymi jednorazówkami

REKLAMA

Podczas wizyty w Przedsiębiorstwie Gospodarki Odpadami, prezydent Płocka podpisał zarządzenie o rezygnacji przez władze miasta z plastikowych jednorazówek. Była to też okazja, by zwiedzić zakład.

18 czerwca prezydent Andrzej Nowakowski podpisał zarządzenie, zgodnie z którym w Urzędzie Miasta Płocka oraz podległych mu instytucjach przestaną być wykorzystywane przedmioty jednorazowego użytku z tworzyw sztucznych. Od tej pory w warunkach każdego nowego zamówienia ma znajdować się zapis o biodegradacji bądź możliwości wielokrotnego użytku takich przedmiotów.

– W związku z negatywnymi skutkami użycia przedmiotów jednorazowego użytku wykonywanych z tworzyw sztucznych, w celu ochrony środowiska naturalnego, wprowadzam zasady oraz kierunki działań ograniczających wykorzystywanie takich przedmiotów w Urzędzie Miasta Płocka – można przeczytać w zarządzeniu prezydenta.Zapis będzie obowiązywał również podczas imprez organizowanych i współorganizowanych przez władze miasta oraz podległe spółki. Inicjatorami wprowadzenia takiego zarządzenia byli płoccy działacze Partii Zieloni. Po podpisaniu dokumentu była okazja do zwiedzenia znajdującego się w Kobiernikach płockiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Odpadami.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

  1. xx says:

    CZYLI NADMIAR SZKODLIWEGO PLASTYKU, KTÓRY W PŁOCKU ABY CHRONIĆ EKOLOGIĘ IZRAELA , PRODUKUJE IZRAELSKA FIRMA WŁASNOŚCIOWA . CZY PANUJE W NIEJ PRAWODAWSTWO POLSKIE? CZY PODLEGA KONTROLOM STRUKTUR RZĄDU POLSKIEGO, NADZORU BANKOWEGO , BHP CZY ABW? KOMUKOLWIEK Z POLSKI?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU