REKLAMA

Uroczystości z okazji Święta Miłosierdzia Bożego w Płocku

REKLAMA

Biskup płocki Piotr Libera będzie przewodniczył uroczystej Eucharystii w bazylice katedralnej w Święto Miłosierdzia Bożego w niedzielę 7 kwietnia. W Płocku,  mieście w którym miało miejsce pierwsze objawienie Jezusa Miłosiernego św. siostrze Faustynie Kowalskiej, wydarzenie to ma szczególnie uroczystą oprawę. Uczestniczą w nim pielgrzymki wiernych z diecezji, Polski i zagranicy.

Główna Eucharystia w Święto Miłosierdzia Bożego w bazylice katedralnej w Płocku rozpocznie się o godz. 11.30. Będzie jej przewodniczył i homilię wygłosi biskup płocki Piotr Libera.

PowiązaneTematy

Równolegle będą oprawiane msze św. w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego na Starym Rynku w Płocku, gdzie 22 lutego 1931 r. św. siostra Faustyna Kowalska miała pierwsze objawienie Jezusa Miłosiernego w obrazie „Jezu, ufam Tobie”. Msze zaplanowano o godzinach: 6.30, 8, 10, 15.30 i 17. Ponadto, o godz. 15 w Godzinie Miłosierdzia odmówiona zostanie Koronka do Miłosierdzia Bożego.Niedzielne uroczystości poprzedzi czuwanie w katedrze, pod hasłem „Bóg nie męczy się Miłosierdziem!”, inicjowane przez Diecezjalną Szkołę Nowej Ewangelizacji św. Łukasza Ewangelisty. Rozpocznie się ono w sobotę 6 kwietnia o godz. 20. W programie znajdzie się uwielbienie, powitanie obrazu Jezusa Miłosiernego i Koronka do Bożego Miłosierdzia, prowadzona przez siostry ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia oraz pantomima o Bożym Miłosierdziu.

O godz. 21, także w katedrze, konferencję o Bożym Miłosierdziu wygłosi ks. kan. dr Sławomir Zalewski, ojciec duchowny w Wyższym Seminarium Duchownym w Płocku, po niej odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o uzdrowienie. O godz. 22 Eucharystii i modlitwie zawierzenia Kościoła Płockiego Bożemu Miłosierdziu przewodniczył będzie bp Piotr Libera, zaś homilię wygłosi ks. prał. prof. dr hab. Ireneusz Mroczkowski, wykładowca WSD w Płocku i UKSW w Warszawie. Czuwanie zakończy się około godz. 23.15.