Umowa na magistralę rowerową podpisana

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Zgodnie z zapowiedzią, podpisano umowę na realizację magistrali rowerowej, która będzie kosztować 8,5 mln zł, z czego około 3 mln zł to dofinansowanie unijne. Termin realizacji ustalono na 30 maja 2018 roku, dlatego przekazanie wykonawcy placu budowy może nastąpić jeszcze w listopadzie.

– Jest to bardzo ważny moment, ale i radosny – mówił prezydent Płocka Andrzej Nowakowski na konferencji prasowej, poprzedzającej podpisanie umowy między MZD a firmą Lipowski – wykonawcą głównej magistrali rowerowej.

Jak informowaliśmy, pobiegnie ona po północnej stronie ul. Wyszogrodzkiej, od Panoramy Płockiej przez al. Piłsudskiego pod wiaduktem (ale nie po jezdni), następnie przez Al. Jachowicza do Al. Kobylińskiego. Przy okazji, obok niektórych jej fragmentów powstaną nowe chodniki, zjazdy, kanalizacja deszczowa oraz oświetlenie. Liczyć sobie będzie 5,5 km długości, po drodze łącząc się z istniejącymi ścieżkami, jak np. z drogą rowerową w al. Armii Krajowej, czy ul. Otolińskiej.

Magistrala rowerowa kosztować będzie 8,5 mln zł (z czego ok. 3 mln zł to dofinansowanie unijne) i musi powstać do 30 maja 2018 roku, dlatego przekazanie wykonawcy placu budowy może nastąpić jeszcze w listopadzie.

– Po jej oddaniu planujemy uruchomić system roweru miejskiego – dodał prezydent Andrzej Nowakowski.

Umowę na budowę magistrali rowerowej podpisał Grzegorz Lipowski (w imieniu Firmy Remontowo-Budowlanej Lipowski) i dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg, Tomasz Żulewski.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji