Umowa na magistralę rowerową podpisana

REKLAMA

Zgodnie z zapowiedzią, podpisano umowę na realizację magistrali rowerowej, która będzie kosztować 8,5 mln zł, z czego około 3 mln zł to dofinansowanie unijne. Termin realizacji ustalono na 30 maja 2018 roku, dlatego przekazanie wykonawcy placu budowy może nastąpić jeszcze w listopadzie.

– Jest to bardzo ważny moment, ale i radosny – mówił prezydent Płocka Andrzej Nowakowski na konferencji prasowej, poprzedzającej podpisanie umowy między MZD a firmą Lipowski – wykonawcą głównej magistrali rowerowej.

PowiązaneTematy

Jak informowaliśmy, pobiegnie ona po północnej stronie ul. Wyszogrodzkiej, od Panoramy Płockiej przez al. Piłsudskiego pod wiaduktem (ale nie po jezdni), następnie przez Al. Jachowicza do Al. Kobylińskiego. Przy okazji, obok niektórych jej fragmentów powstaną nowe chodniki, zjazdy, kanalizacja deszczowa oraz oświetlenie. Liczyć sobie będzie 5,5 km długości, po drodze łącząc się z istniejącymi ścieżkami, jak np. z drogą rowerową w al. Armii Krajowej, czy ul. Otolińskiej.

Magistrala rowerowa kosztować będzie 8,5 mln zł (z czego ok. 3 mln zł to dofinansowanie unijne) i musi powstać do 30 maja 2018 roku, dlatego przekazanie wykonawcy placu budowy może nastąpić jeszcze w listopadzie.

– Po jej oddaniu planujemy uruchomić system roweru miejskiego – dodał prezydent Andrzej Nowakowski.

Umowę na budowę magistrali rowerowej podpisał Grzegorz Lipowski (w imieniu Firmy Remontowo-Budowlanej Lipowski) i dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg, Tomasz Żulewski.