REKLAMA

Ulica Themersonów otwarta [ZDJĘCIA]

REKLAMA

W piątek w Płocku została otworzona ulica, upamiętniająca parę słynnych artystów: Franciszki i Stefana Themersonów. Imię pary otrzymała ulica obok pływalni miejskiej Jagiellonka.

PowiązaneTematy

– Płock jest dumny z Themersonów – powiedział prezydent Andrzej Nowakowski podczas piątkowej uroczystości. – Będziemy w Płocku pielęgnować pamięć po Themersonach – obiecał. Uchwałę w tej sprawie radni podjęli już kilka miesięcy temu. Teraz, przy okazji Festiwalu Themersonów Skarpa 2013, odbyło się uroczyste otwarcie ulicy Themersonów.

Przecięcie taśmy poprzedził kolorowy i głośny happening z udziałem uczniów płockich szkół i przedszkoli. Grupy teatralne z Młodzieżowego Domu Kultury zaprezentowały adaptacje utworów Themersona: „Pan Tom buduje dom”, „Ach, ten Kazio Bazgrota” i „O stole, który uciekł do lasu”.Gościem honorowym uroczystości była Jasia Reichardt, siostrzenica Franciszki Themerson, spadkobierczyni artystów i opiekunka ich londyńskiego archiwum. Tuż przed otwarciem ulicy, w ratuszu, w obecności notariusza, Jasia Reichardt przekazała miastu pamiątki po Themersonach – m.in. książki, rysunki, fotografie, katalogi wystaw, fragmenty filmów, a także płaszcz Stefana Themersona, jego parasol, laskę, koszulę do smokingu i kapelusz.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU