REKLAMA

Ulica Strażacka jak nowa. Tomasz Kominek: To wspólny sukces mieszkańców!

REKLAMA

W piątek oficjalnie została oddana do użytku wyremontowana ulica Strażacka na osiedlu Radziwie. Prace nad jej przebudową, na odcinku od skrzyżowania z ul. Kolejową do skrzyżowania z ul. Popłacińską, trwały od czerwca do początku listopada.

– Bardzo się cieszę, ponieważ wraz z panią Teresą Kijek, ale i radnymi osiedla, mocno zabiegaliśmy o tę inwestycję – mówi Tomasz Kominek, płocki radny. – Mieszkańcy od wielu lat, pewnie nawet kilkudziesięciu, wnioskowali o remont ulicy Strażackiej i dziś jest to nasz wspólny sukces. Dotychczas osoby, które mieszkają przy tej ulicy miały naprawdę ciężko, ponieważ teren podczas opadów był nieustająco zalewany, ze względu na wysoki poziom wód gruntowych. Właśnie dlatego, jako radni, głosowaliśmy za wykonaniem tej inwestycji, która będzie służyła mieszkańcom przez wiele lat – tłumaczy radny.

Wykonawcą remontu było Przedsiębiorstwo wielobranżowe Hydrobud Paweł Złotowski z Kutna. Zakres prac był spory – jak informuje urząd miasta, trzeba było najpierw całkowicie rozebrać jezdnię wraz z podbudową, chodnikami i zjazdami na poszczególne posesje, następnie zbudować wodociąg i kolektor deszczowy, później zainstalować nowe oświetlenie i zbudować nową nawierzchnię, a także chodniki i zjazdy do poszczególnych nieruchomości.

PowiązaneTematy

Ważna informacja dla kierowców – większość ul. Strażackiej została wykonana jako ciąg pieszo-jezdny i objęta strefą zamieszkania.– Dlatego nie ma na tym fragmencie wydzielonych chodników, ponieważ piesi, w każdej sytuacji, mają pierwszeństwo. A kierowcy muszą pamiętać, że maksymalna, dozwolona prędkość nie może przekraczać 20 km na godzinę – podkreśla urząd miasta.

Pozostała część ul. Strażackiej będzie posiadała nawierzchnię asfaltową (w sąsiedztwie Strażnicy PSP). Koszt modernizacji wyniósł nieco ponad 2,5 mln zł (brutto).

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

  1. mieszkaniec says:

    Pan prezydent nawet się nie zająknoł że wyremotowana została tylko połowa ul.Strażackiej Pan radny przyklasnoł czyżby Panowie nie znali topografi miasta ,a co z pozostała częścią która jest drogą gruntową .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU