Ulica Harcerska otwarta, ale nie dla autobusów. Wiemy kiedy pojadą czerwoniaki

REKLAMA

Ulica Harcerska to ważny łącznik komunikacyjny Płocka. Przez długi okres ten 1,5-kilometrowy odcinek drogi był remontowany. Nie jeździły autobusy, a właściciele posesji przy tej ulicy mieli problem z dojazdem do domów. Na szczęście to już koniec. Mieszkańcy osiedla Imielnica i Borowiczki mogą cieszyć się nowo wyasfaltowaną drogą, piękną ścieżką rowerową, chodnikami i oświetleniem. Autobusów na Harcerskiej jeszcze nie zobaczymy. Kiedy ruszą?

W czwartek, 24 listopada, prezydent Andrzej Nowakowski, wiceprezydent Jacek Terebus, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg Tomasz Żulewski oraz przedstawiciele firmy, która remontowała ul. Harcerską, spotkali się z dziennikarzami, by omówić zrealizowaną inwestycję.

PowiązaneTematy

– Dziś ostatni dzień robót ul. Harcerskiej. To kolejna inwestycja, która jest elementem spojrzenia na miasto w sposób kompleksowy. Jest ona dla nas bardzo ważna i cenna, ponieważ nie tylko będzie służyć lokalnej społeczności, ale także znajduje się w niej pewien kręgosłup komunikacyjny Płocka – tłumaczył prezydent Andrzej Nowakowski.

fot. PetroNews

Prezydent podkreślił, że inwestycja została zrealizowana terminowo. Jej koszt opiewał na prawie 9 mln złotych, z czego 3 mln złotych pochodziło z programu rozwoju dróg lokalnych, czyli popularnej „schetynówki”.  Włodarz miasta zaznaczył, że inwestycja, mimo trudnych warunków pogodowych oraz skomplikowanych prac w skarpie poszła sprawnie i szybko.

– Dziś ta droga to nie tylko nowa nawierzchnia, nie tylko nowoczesne ledowe oświetlenie czy ścieżka rowerowa i chodniki ale, co bardzo istotne, jest kanalizacja, której do tej pory w ogóle nie było – mówił prezydent.

Andrzej Nowakowski zapewniał, że od tego momentu z drogi, ścieżek rowerowych oraz chodników woda będzie spływać nie na posesje czy pobocze drogi, ale do kanalizacji.

– Wykonawca wykazał się sporą wiedzą i odpowiednim podejściem do tematu. To nie była łatwa inwestycja. Tam, gdzie buduje się w skarpie, gdzie występuje różnica poziomów w terenie zabudowanym, zawsze można spodziewać się problemów. Przy naszej współpracy z realizatorem inwestycji wspólnie je rozwiązywaliśmy. Jednym z takich problemów była skarpa. Była ona nieprzewidywalna. Teraz została odpowiednio zabezpieczona i odwodniona. Legendy głoszą, że z tej skarpy biją źródła, więc wykonano w niej drenaże i odpowiednie zabezpieczenie, które jest wpięte w kanalizacje deszczową – tłumaczył wiceprezydent Jacek Terebus.

Prezydent Andrzej Nowakowski dodał, że podczas realizacji inwestycji zostało położone ponad 1,5 km nawierzchni, powstał chodnik, droga rowerowa, 44 miejsca parkingowe, postawiono 71 słupów z oświetleniem ledowym, a także zostało przebudowanych 6 skrzyżowań. Cała inwestycja ma zwiększyć bezpieczeństwo ruchu drogowego.

– Realizowaliśmy inwestycje z firmą „Hydropol” z Gostynina. Na moje 34 lata pracy w drogownictwie muszę powiedzieć, że to była jedna z trudniejszych inwestycji ze względu na pogodę. W tym roku około 67% inwestycji nie zostało zrealizowanych w terminie w całym kraju właśnie przez warunki pogodowe. Tylko w październiku było 7 dni bez deszczu, a we wrześniu raptem 4. Przy tych robotach nawodnienie powodowało, że przez 3-4 dni nie mogliśmy wejść na plac budowy. To była trudna inwestycja, ale udało się – tłumaczył Piotr Andrzejewski, prezes PRD Gostynin – realizator inwestycji.

Auta osobowe już mogą poruszać się po ul. Harcerskiej. Oficjalnie wszystko ma być uporządkowane do 30 listopada. Wtedy też z samego rana zostanie przywrócony tam ruch komunikacji miejskiej.

REKLAMA

Komentarze 8

 1. Maciej says:

  Gdyby tak jeszcze pan Zulewski i caly Miejski Zarzad Drog zajal sie wreszcie naprawa nawierzchni ulicy Tadeusza Kosciuszki – to wtedy bylbym szczesliwy. Ponadto jestem ciekawy, czy ktos zajmie sie tez Placem Obroncow Warszawy lub oswietleniem w parku „Tarasy”…

 2. Anonim says:

  Terminowa praca 😂😂😂 porostu żenada !!!! Jeszcze gdyby było jakieś przyzwoite połączenie autobusowe, a nie, ze trzeba iść na pieszo albo dojechać X3 i czekać 15 min w zimnie na 3 😡😡😡

  • aga says:

   Masz rację niech pojeżdżą busami to zobaczą jakie to fajne .Nie mają zielonego pojęcia że dojazd fatalny czekać trzeba potem na 3 i znowu kasować kolejny bilet.

 3. zosia says:

  MALKONTENCI JAK ZWYKLE BĘDĄ NARZEKAĆ , ALE TO NIE BYŁA ŁATWA INWESTYCJA ZE WZGLĘDU NA TRUDNY TEREN !!!! TRZEBA MIEĆ TROCHĘ WYOBRAŻNI , ŻEBY MÓC KRYTYKOWAĆ !!!! JA MIESZKAM W IMIELNICY I WIEM Z CZYM MUSIELI ZMAGAĆ SIĘ WYKONUJĄCY TE PRACE !!! TO NIE JEST TAK , ŻE WYSTARCZY PODJECHAĆ ROWEREM I TRZYMAJĄC RĘCE W KIESZENI PATRZEĆ I KRYTYKOWAĆ !!!!!!! MYŚLĘ ŻE MIESZKAŃCY IMIELNICY CIESZĄ SIĘ JAK JA ,ŻE WRESZCIE MOŻNA SPACEROWAĆ PIĘKNYM CHODNIKIEM BEZ BRODZENIA PO BŁOCIE DZIĘKUJĘ !!!!!!!

  • Anonim says:

   Nie ni siedzenie i wcinanie lodów to super praca i w dodatku „terminowa „ 😂😂😂😂