Ulica Harcerska otwarta, ale nie dla autobusów. Wiemy kiedy pojadą czerwoniaki

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ulica Harcerska to ważny łącznik komunikacyjny Płocka. Przez długi okres ten 1,5-kilometrowy odcinek drogi był remontowany. Nie jeździły autobusy, a właściciele posesji przy tej ulicy mieli problem z dojazdem do domów. Na szczęście to już koniec. Mieszkańcy osiedla Imielnica i Borowiczki mogą cieszyć się nowo wyasfaltowaną drogą, piękną ścieżką rowerową, chodnikami i oświetleniem. Autobusów na Harcerskiej jeszcze nie zobaczymy. Kiedy ruszą?

W czwartek, 24 listopada, prezydent Andrzej Nowakowski, wiceprezydent Jacek Terebus, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg Tomasz Żulewski oraz przedstawiciele firmy, która remontowała ul. Harcerską, spotkali się z dziennikarzami, by omówić zrealizowaną inwestycję.

– Dziś ostatni dzień robót ul. Harcerskiej. To kolejna inwestycja, która jest elementem spojrzenia na miasto w sposób kompleksowy. Jest ona dla nas bardzo ważna i cenna, ponieważ nie tylko będzie służyć lokalnej społeczności, ale także znajduje się w niej pewien kręgosłup komunikacyjny Płocka – tłumaczył prezydent Andrzej Nowakowski.

fot. PetroNews

Prezydent podkreślił, że inwestycja została zrealizowana terminowo. Jej koszt opiewał na prawie 9 mln złotych, z czego 3 mln złotych pochodziło z programu rozwoju dróg lokalnych, czyli popularnej “schetynówki”.  Włodarz miasta zaznaczył, że inwestycja, mimo trudnych warunków pogodowych oraz skomplikowanych prac w skarpie poszła sprawnie i szybko.

– Dziś ta droga to nie tylko nowa nawierzchnia, nie tylko nowoczesne ledowe oświetlenie czy ścieżka rowerowa i chodniki ale, co bardzo istotne, jest kanalizacja, której do tej pory w ogóle nie było – mówił prezydent.

Andrzej Nowakowski zapewniał, że od tego momentu z drogi, ścieżek rowerowych oraz chodników woda będzie spływać nie na posesje czy pobocze drogi, ale do kanalizacji.

– Wykonawca wykazał się sporą wiedzą i odpowiednim podejściem do tematu. To nie była łatwa inwestycja. Tam, gdzie buduje się w skarpie, gdzie występuje różnica poziomów w terenie zabudowanym, zawsze można spodziewać się problemów. Przy naszej współpracy z realizatorem inwestycji wspólnie je rozwiązywaliśmy. Jednym z takich problemów była skarpa. Była ona nieprzewidywalna. Teraz została odpowiednio zabezpieczona i odwodniona. Legendy głoszą, że z tej skarpy biją źródła, więc wykonano w niej drenaże i odpowiednie zabezpieczenie, które jest wpięte w kanalizacje deszczową – tłumaczył wiceprezydent Jacek Terebus.

Prezydent Andrzej Nowakowski dodał, że podczas realizacji inwestycji zostało położone ponad 1,5 km nawierzchni, powstał chodnik, droga rowerowa, 44 miejsca parkingowe, postawiono 71 słupów z oświetleniem ledowym, a także zostało przebudowanych 6 skrzyżowań. Cała inwestycja ma zwiększyć bezpieczeństwo ruchu drogowego.

– Realizowaliśmy inwestycje z firmą “Hydropol” z Gostynina. Na moje 34 lata pracy w drogownictwie muszę powiedzieć, że to była jedna z trudniejszych inwestycji ze względu na pogodę. W tym roku około 67% inwestycji nie zostało zrealizowanych w terminie w całym kraju właśnie przez warunki pogodowe. Tylko w październiku było 7 dni bez deszczu, a we wrześniu raptem 4. Przy tych robotach nawodnienie powodowało, że przez 3-4 dni nie mogliśmy wejść na plac budowy. To była trudna inwestycja, ale udało się – tłumaczył Piotr Andrzejewski, prezes PRD Gostynin – realizator inwestycji.

Auta osobowe już mogą poruszać się po ul. Harcerskiej. Oficjalnie wszystko ma być uporządkowane do 30 listopada. Wtedy też z samego rana zostanie przywrócony tam ruch komunikacji miejskiej.

Podziel się:

8 komentarzy

  1. Gdyby tak jeszcze pan Zulewski i caly Miejski Zarzad Drog zajal sie wreszcie naprawa nawierzchni ulicy Tadeusza Kosciuszki – to wtedy bylbym szczesliwy. Ponadto jestem ciekawy, czy ktos zajmie sie tez Placem Obroncow Warszawy lub oswietleniem w parku “Tarasy”…

  2. Terminowa praca 😂😂😂 porostu żenada !!!! Jeszcze gdyby było jakieś przyzwoite połączenie autobusowe, a nie, ze trzeba iść na pieszo albo dojechać X3 i czekać 15 min w zimnie na 3 😡😡😡

    • Masz rację niech pojeżdżą busami to zobaczą jakie to fajne .Nie mają zielonego pojęcia że dojazd fatalny czekać trzeba potem na 3 i znowu kasować kolejny bilet.

  3. MALKONTENCI JAK ZWYKLE BĘDĄ NARZEKAĆ , ALE TO NIE BYŁA ŁATWA INWESTYCJA ZE WZGLĘDU NA TRUDNY TEREN !!!! TRZEBA MIEĆ TROCHĘ WYOBRAŻNI , ŻEBY MÓC KRYTYKOWAĆ !!!! JA MIESZKAM W IMIELNICY I WIEM Z CZYM MUSIELI ZMAGAĆ SIĘ WYKONUJĄCY TE PRACE !!! TO NIE JEST TAK , ŻE WYSTARCZY PODJECHAĆ ROWEREM I TRZYMAJĄC RĘCE W KIESZENI PATRZEĆ I KRYTYKOWAĆ !!!!!!! MYŚLĘ ŻE MIESZKAŃCY IMIELNICY CIESZĄ SIĘ JAK JA ,ŻE WRESZCIE MOŻNA SPACEROWAĆ PIĘKNYM CHODNIKIEM BEZ BRODZENIA PO BŁOCIE DZIĘKUJĘ !!!!!!!

  4. Jestem zdziwiony zachwytami, przecież inwestycja nie została zrealizowana w terminie. okres realizacji był tak długi ze, brakiem przyzwoitości jest również narzekanie na pogodę. Żródła tak ale ale wykonawcy objawiły sie dopiero w końcówce prac przy budowie chodnika i scieżki kiedy mijały terminy i wykonawca trochę wziął się do roboty. Nie może to być argument. W normalnych warunkach tam gdzie moga być problemy od takich prac się zaczyna. Zostało jescze sporo prac wykończeniowych aby można było szczycić się inwestycją. I jescze jedna uwaga – scieżka rowerowa nie powinna się zaczynać lub kończyć nijak. W myśl zasad rowerzysta powinien na nia wjeżdzać lub zjezdząć z jezdni – powinien być wię taki zjazd i oznakowany. Zasada ta totyczy nie tylko tej ścieżki ale i innych (np, Radziwie). Milszym aspektem inwetycji są nowe nasadzenia, są ok chociaż drzew jescze trochę mozna by dosadzić. Liczę że korzystanie z Harcerskiej będzie przyjemnością dla mieszkańców Imielnicy i Borowiczek i wszystkich Płocczan.
    JW.

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji