REKLAMA

Ulica Graniczna strategiczną inwestycją nie jest. Pieniędzy na nią nie ma

REKLAMA

Jednym z ważniejszych punktów sesyjnych było przyjęcie dokumentu nt. realizacji i perspektyw inwestycji strategicznych Płocka. Tematem wiodącym była tu obwodnica Płocka, ale poruszono również sprawę obiecanego remontu ul. Granicznej.

– Z łezką w oku patrzę na to, co zrobił pan na ul. Bielskiej – jako pierwsza wypowiedziała się w tym temacie radna Wioletta Kulpa. – Mamy olbrzymią, niezagospodarowaną przestrzeń, a zostawił pan jeden pas ruchu – stwierdziła, podkreślając, że realizacja w taki sposób uziemi Płock na wiele lat.

PowiązaneTematy

Przypomniała też temat ulicy Granicznej, przy której prezydent obiecał remont, jeśli wojewoda wyda decyzję. – Wojewoda decyzję wydał, a pan odwraca kota ogonem i mówi, że teraz nie ma na to pieniędzy – zaznaczyła.

Prezydent Andrzej Nowakowski powiedział, że aby zwiększyć płynność ruchu na ul. Bielskiej, powstało rondo i droga rowerowa z oświetleniem i wiadukt nad obwodnicą. – Realizowaliśmy to w przeświadczeniu, że jest to remont, a nie rozbudowa. I nagle pani radna mówi, że uziemiłem Płock na lata. Zmieniło się to, że wielu kierowców nie będzie musiało jechać ulicą Bielską, bo przejedzie obwodnicą – wyjaśniał. Wiceprezydent Jacek Terebus dodał, że obwodnica jest przygotowana do tego, żeby w przyszłości poprowadzić drugą nitkę ul. Bielskiej.

– Kuriozalne jest w tym punkcie pytanie o ulicę Graniczną, która nie jest w żaden sposób inwestycją strategiczną – stwierdził Andrzej Nowakowski. – Chcemy realizować tę inwestycję, ale na dzisiaj w budżecie nie ma tych pieniędzy. Nie dostaliśmy żadnego dofinansowania, otrzymaliśmy natomiast środki z rezerwy na remont ul. Kutnowskiej – powiedział prezydent Płocka.

– Wynika z tego, że pan nie czyta materiałów, które nam przekazuje. Na stronie 14 jest wymieniona inwestycja na ul. Granicznej. Niech pan powstrzyma swoją arogancję – odpowiedziała radna Wioletta Kulpa. – Na dzisiaj to na pewno nie jest to inwestycja strategiczna, została tam wpisana, bo mieliśmy pozyskać schetynówkę – stwierdził prezydent Nowakowski.

– Pan prezydent obiecał, że będzie budowana ta ulica – przypomniał radny Piotr Szpakowicz. – Podczas przedostatniej komisji inwestycji Skarbnik Płocka powiedział, że jeśli uda się pozyskać dofinansowanie na nabrzeże, to ul. Graniczna będzie wykonana – stwierdził radny.

– Powtórzę, że warunkiem realizacji tej inwestycji jest pozyskanie środków – zaznaczył prezydent Nowakowski.Jest decyzja wojewody – można remontować Graniczną!

Radny Artur Kras zapytał, kiedy będzie można legalnie przejechać drugim odcinkiem obwodnicy. Prezydent wyjaśnił, że obecnie trwają prace odbiorowe.

Radni przyjęli dokument 11 głosami na „tak”.

XLIX Sesja Rady Miasta Płocka (na żywo)

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA


  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU