Ukradł alkohol, pobił ochroniarza. Teraz poniesie spore konsekwencje

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Nastolatek postanowił wynieść ukradziony alkohol z marketu Kaufland. Kiedy ochroniarz próbował go powstrzymać, chłopak rzucił się na niego z pięściami. Teraz odpowie za to podwójnie.

17-letni mieszkaniec Gostynina 7 października postanowił ukraść alkohol z tamtejszego marketu Kaufland. Kiedy na gorącym uczynku złapał go ochroniarz, nastolatek kilkukrotnie uderzył go pięścią. Na miejscu interweniował patrol ochrony i policja. Teraz nastolatek odpowie za rozbój.

– Badamy sprawę – przyznaje Paweł Siemion, prokurator rejonowy w Gostyninie. – Na razie sąd podjął decyzję o 3-miesięcznym areszcie – dodaje prokurator.

Jak wyjaśnia, nastolatek odpowie nie tyle za pobicie z kradzieżą, co za kradzież rozbojową, popełnił on czyn o charakterze chuligańskim, ponieważ, cytując artykuł 281 kk., kto, w celu utrzymania się w posiadaniu zabranej rzeczy, bezpośrednio po dokonaniu kradzieży, używa przemocy wobec osoby lub grozi natychmiastowym jej użyciem albo doprowadza człowieka do stanu nieprzytomności lub bezbronności, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

– Ten czyn połączony jest także z artykułem 57a kk, czyli skazując za występek o charakterze chuligańskim, sąd wymierza karę przewidzianą za przypisane sprawcy przestępstwo w wysokości nie niższej od dolnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę – tłumaczy prokurator rejonowy.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji