REKLAMA

Udowadniają, że nauka może być przyjemna

REKLAMA

Uczniowie z IV LO w Płocku po raz kolejny postanowili wziąć udział w projekcie „NIEMIECKI MA KLASĘ”. Polega on na dokonaniu zmian w aranżacji przestrzeni w klasie, w której odbywa się nauka języka niemieckiego. Co roku w projekcie bierze udział ponad 100 szkół z całej Polski.

Projekt NIEMIECKI MA KLASĘ jest organizowany przez Instytut Goethego w Warszawie, przy współpracy Ambasady Niemieckiej w Polsce. Co roku w projekcie bierze udział ponad 100 szkół z całej Polski.

fot. materiały prasowe

W ubiegłym roku szkolnym uczniowie klasy IIIB z IV LO reprezentowali Płock w projekcie – konkursie NIEMIECKI MA KLASĘ jako jedyna szkoła z Płocka. Projekt ma na celu popularyzację języka niemieckiego, kultury krajów niemieckojęzycznych, a także motywowanie uczniów do nauki języka niemieckiego poprzez działanie, motywowanie uczniów do partycypacji w przeprowadzeniu zmian w klasie, tak, aby pracownia językowa była „trzecim pedagogiem” sprzyjającym nauce języka obcego.

Konkurs trwa od października do końca czerwca przyszłego roku, jednakże prace konkursowe muszą być wykonane do końca lutego 2018 r. Uczniowie muszą samodzielnie zaplanować zmiany, pozyskać środki i samodzielnie, ewentualnie z pomocą innych osób, np. rodziców, wykonać wszystkie zaplanowane zmiany. Wszystkie działania muszą być udokumentowane za pomocą zdjęć, filmów. Na początku marca uczniowie muszą zrobić prezentację multimedialną, przedstawiającą wszystkie działania grupy projektowej, a informacje zawarte w sprawozdaniu muszą być napisane w języku niemieckim.

– W ubiegłym roku szkolnym uczniowie pozyskali środki z budżetu Miasta Płocka, za które zmieniliśmy nie jedną, a dwie pracownie języka niemieckiego – informuje nauczyciel języka niemieckiego, Emilia Ziółkowska.fot. materiały prasowe

W tym roku szkolnym zostały zgłoszone z Płocka dwie grupy projektowe – grupa IV LO pod opieką Emilii Ziółkowskiej i grupa gimnazjum pod opieką Agnieszki Kozakiewicz. Uczniowie postanowili stworzyć kącik rekreacyjny obok sal języka niemieckiego, tzw. Deutche Ecke. W tym miejscu zaplanowali położenie miękkiej wykładziny, odnowienie ścian, oczywiście z akcentami niemieckimi, jak również zakup puf do siedzenia. Jeden z uczniów zaprojektował stolik, który zostanie wykonany przez uczniów. Uczniów wspiera też Rada Rodziców, a jej przewodniczącą, Eliza Taras, zadeklarowała pomoc.

Uczniowie IV LO kładli gładzie i malowali klasę

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

  1. Doswiadczony w temacie says:

    W glowie sie nie miesci,ze przestawienie stolikow w klasie nazywa sie projektem:( i to ma byc nauka w 21 wieku! Smieszni jestescie ,,nauczyciele,, ktorzy robicie wszystko aby tylko nie nauczyc tego co najwazniejsze.Nigdy nie chcialbym miec takiego nauczyciela jezyka obcego.Nic dziwnego,ze taki niemiecki zdaje 1 gora 2 uczniow na calą rzeszę w szkole,ktorej z gory narzucono ten jezyk ( matura).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Popularne Dyskusje

Reklama

Przeczytaj

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU