REKLAMA

Uczniowie zmieszczą się w płockich szkołach?

REKLAMA

W płockim kuratorium odbyła się konferencja prasowa, poświęcona zakończeniu roku szkolnego oraz rekrutacji do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych.

Zgodnie z informacjami kuratorium, w Płocku na terenie podlegającym pod naszą delegaturę 19 czerwca naukę zakończyło 39 tysięcy uczniów. W całym województwie było ich aż 670 tysięcy. W tym roku odbył się pierwszy egzamin ósmoklasisty i zdawało go 58 tysiąca uczniów, w tym w naszym regionie 3,3 tysiąca.

Ostatni egzamin gimnazjalny tymczasem zdawało 52,5 tysiąca uczniów, z czego na obszarze podlegającym płockiej delegaturze kuratorium – 3,1 tysiąca. W naszym regionie w sumie liczba absolwentów szkół podstawowych i gimnazjów wynosi 6,469.

Kuratorium przewiduje, że nie będzie problemu, by każdy absolwent znalazł dla siebie miejsce w szkole. Zgodnie z danymi dostarczonymi do kuratorium, w szkołach są dostępne 8424 miejsca, co przekracza ilość absolwentów o 1955 miejsc.Na obszarze podległym płockiej delegaturze znajduje się 18 liceów ogólnokształcących, 16 techników i 13 branżowych szkół I stopnia. W samym Płocku mamy 8 liceów, 6 techników i 5 szkół branżowych, w tym jedno w SOSW nr 2.

16 lipca zostaną ogłoszone listy zakwalifikowanych i od tego momentu do 24 lipca kandydaci będą mogli składać dokumenty do wybranych szkół. 25 lipca komisje podadzą listy przyjętych.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

  1. xx says:

    CZY NAGLE WSZYSCY Z PŁOCKA ZAPOMNIELI? 3 MIASTO „PRZEJĘŁO” SZKOŁĘ ZE SCHRONEM WOJENNYM, NA SWOJĄ PLACÓWKĘ KNUCIA. WIĘC MŁODZIEŻ NIE MA MIEJSCA. NIESTETY. LANDY ŹLE DZIAŁAJĄ.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU