REKLAMA

Uczniowie z podpłockiej szkoły zwyciężyli w ogólnopolskim konkursie

REKLAMA

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Nowym Duninowie opisali wybitne kobiety, które ich inspirują i wygrali ogólnopolski konkurs „Mogę Być”.

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Nowym Duninowie zwyciężyli w ogólnopolskim konkursie edukacyjnym „Mogę Być”. W ramach pracy konkursowej, zaprezentowali sylwetki wybitnych kobiet, które są dla nich największą inspiracją.

Noblistki Maria Skłodowska-Curie i Wisława Szymborska, dziennikarka i podróżniczka Martyna Wojciechowska oraz aktorka Ewa Błaszczyk to kobiety, które inspirują i rozbudzają aspiracje uczniów. To właśnie te osobowości uczniowie ze szkoły podstawowej w Nowym Duninowie wybrali i zaprezentowali w konkursie.

Plakat, który przygotowali, okazał się najlepszy w kategorii klas 7-8. Tym samym grupa wygrała nagrody dla swojej klasy, szkoły i opiekuna.

Konkurs to część programu edukacyjnego „Mogę być”, którego organizatorem jest marka Barbie oraz National Geographic. Jego celem jest zachęcanie uczniów klas 0-8 do rozwijania swoich zainteresowań i talentów. Inicjatywa ma także wspierać wyrównywanie szans dziewczynek i chłopców w dążeniu do realizacji swoich marzeń i aspiracji oraz w wyborze przyszłej drogi zawodowej.

Dzięki odkrywaniu historii wybitnych osobowości, zajęciom prowadzonym przez nauczycieli i dyskusjom, uczniowie poznawali kobiety, które swoją życiową drogą udowadniają, że niemożliwe nie istnieje, że warto mieć marzenia i odważnie realizować swoje cele.– Młodzi ludzie, dziś bardziej niż kiedykolwiek, potrzebują wzorców i autorytetów. Nie tylko po to, by je naśladować, ale także, by przekonać się, że w życiu wszystko jest możliwe i że warto wierzyć w siebie. Muszą wiedzieć, że od ich determinacji, zaangażowania i wiary we własne możliwości, zależy ich przyszłość. Dlatego realizując projekt „Mogę być” zwracamy uwagę na znaczenie wzorców w procesie edukacji i wychowania – mówiła Danuta Leszko-Rowsell, Senior Brand Manager marki Barbie® w Mattel Poland, współorganizator konkursu.

Zwycięzcami dwóch innych kategorii wiekowych byli:

  • w klasach 0-3 uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Jaworze,
  • w klasach 4-6 uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Bolęcinie.

Autorzy nagrodzonych prac otrzymają dofinansowanie wycieczki klasowej w kwocie 3000 złotych.

Ponadto, w ich szkołach odbędzie się spotkanie z inspirującą osobowością, a nauczyciel prowadzący projekt weźmie udział w indywidualnie dobranym szkoleniu podnoszącym jego kwalifikacje. Nagrody trafią do zwycięzców w roku szkolnym 2020/2021.

Organizatorami programu „Mogę Być” są marka Barbie®, kobieta.gazeta.pl i National Geographic.

fot. materiały prasowe

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU