REKLAMA

Uczniowie z Gąbina nagrali film ze znanym aktorem

REKLAMA

Jakie jest znaczenie tworzyw sztucznych w życiu człowieka? Na to pytanie odpowiedzieli uczniowie Zespołu Szkół im. St. Staszica w Gąbinie, którzy już po raz siódmy wzięli udział w konkursie „Perspektywy BOP”. W październiku ubiegłego roku wygrali możliwość realizacji filmu na podstawie napisanego przez siebie scenariusza. Teraz film powstał i bierze udział w głosowaniu.

Uczniowie z Gąbina z aktorem Zbigniewem Buczkowskim, fot. mat. pras.

Projekt edukacyjny, realizowany przez firmę Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o. w Płocku, od 2009 roku zachęca uczniów szkól ponadgimnazjalnych z Płocka i powiatu płockiego do wyrażania opinii na temat roli i znaczenia tworzyw sztucznych w życiu człowieka oraz środowisku naturalnym. W tym roku został objęty patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty, jego wykonawcą jest Fundacja Inkubator Innowacji.

W pierwszym etapie uczniowie musieli napisać scenariusz krótkometrażowego filmu edukacyjnego na temat wykorzystania tworzyw sztucznych w życiu codziennym. Trzy zwycięskie prace miały zostać zrealizowane z udziałem młodzieży i profesjonalnych aktorów. Z tych trzech filmów nagrodę główną zdobędzie jeden – ten, który uzyska najwięcej wyświetleń.

Jak się okazało, kreatywnością w pisaniu scenariusza wykazali się uczniowie Zespołu Szkół im. St. Staszica w Gąbinie, których scenariusz pn. „Portret pradziadka” zdobył pierwsze (!) miejsce z 11 biorących udział w konkursie.Film nakręcono 26 stycznia br. Uczniowie-aktorzy z Gąbina, wraz z opiekunami Małgorzatą Szczepaniak i Joanną Woźniak, przyjechali do Płocka, gdzie kręcono zdjęcia w kawiarni „Centro Cafe” oraz w Muzeum Mazowieckim. Tytułową rolę pradziadka zagrał znany aktor Zbigniew Buczkowski, w pozostałych rolach wystąpili uczniowie z kl. 3 LO i 1 TI.

Teraz wszystko w waszych rękach, ponieważ wynik końcowy konkursu, który trwa do końca marca br. zależy od ilości wyświetleń filmu. Zapraszamy do oglądania.

 

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

  1. Rafał says:

    Uczniowie III LO w Płocku również nagrali film z kilkoma znanymi aktorami: https://www.youtube.com/watch?v=_qG7a4gROk8

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU