REKLAMA

REKLAMA

Uczniowie szkół podstawowych trafili do płockiej politechniki

REKLAMA

Przeczytajrównież

Trwa rekrutacja do drugiej edycji programu „Juniorzy na Politechnice”. Uczniowie szkół podstawowych podczas zajęć na płockiej politechnice dowiedzą się, jak wyglądają praktyczne zajęcia z przedmiotów ścisłych.

Łącznie 124 uczniów klas VI, VII i VIII płockich szkół podstawowych na początku 2019 roku rozpoczęło udział w pierwszej edycji projektu unijnego „Juniorzy na Politechnice”. Inicjatywa realizowana jest przez Politechnikę Warszawską Filię w Płocku. Uczniowie dzięki projektowi mieli okazję dowiedzieć się, na czym polegają zajęcia praktyczne z takich przedmiotów jak chemia, fizyka, czy też matematyka.

Zainteresowanie udziałem w projekcie przerosło oczekiwania organizatorów. Niestety, nie wszyscy chętni mogli zakwalifikować się do pierwszej edycji projektu, w związku z czym organizator zaprasza do udziału w drugiej edycji. Rekrutacja trwa do 21 lutego 2020 roku.

Reklama. Przewiń aby czytać dalej.

– Ciekawe, wciągające, dzięki nim chętniej uczę się różnych przedmiotów – oceniał zajęcia Mikołaj.

Celem projektu jest wprowadzenie uczniów w świat techniki i zainteresowanie ich podjęciem nauki na kierunkach technicznych. Zajęcia rozwijające kompetencje matematyczno-przyrodnicze oraz ICT realizowane są w ramach otrzymanego dofinansowania z Funduszy Europejskich w programie „Uniwersytet Młodego Odkrywcy”. Wszystkie zajęcia odbywają się w salach wykładowych oraz laboratoryjnych Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku.

– Na robotyce mogliśmy ułożyć roboty i programować światła. Na chemii mieszaliśmy i otrzymywaliśmy barwniki spożywcze. A na informatyce tworzyliśmy gry i programy. Zajęcia zrobiły na mnie wielkie wrażenie – relacjonował Szymon.




Zajęcia dla uczniów zostały tak zorganizowane, aby mogli oni rozwijać swoje pasje w zakresie nauk ścisłych, przy czym duży nacisk kładziony jest na samodzielne wykonywanie zadań praktycznych.

W ramach zajęć uczestnicy mieli za zadanie między innymi skonstruować i zaprogramować roboty i własną grę komputerową. Podczas zajęć w laboratorium chemicznym uczestnicy zbadali właściwości wody, barwników czy samodzielnie wyprodukowali wodór i tlen z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii (OZE).

– Uważam, że zajęcia Juniorzy na Politechnice są bardzo interesujące i ciekawe. Bardzo cieszę się, że mogę się rozwijać i odkrywać nowe dziedziny. Super prowadzący, fascynujące doświadczenia i przeżycia. Ta przygoda pozostanie w mojej pamięci na długo. Serdecznie dziękuję! – mówiła Oliwia.

Zapisy odbywają się do 21 lutego poprzez stronę internetową projektu. Na stronie w zakładce aktualności opisane jest pełne postępowanie, jak zapisać swoje dzieci do projektu.

REKLAMA

Inni czytali również

Kolejny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU