REKLAMA

Uczniowie płockiej szkoły zaprezentowali swoje wyjątkowe talenty

REKLAMA

W Zespole Szkół nr 5 w Płocku zorganizowano konkurs talentów. W ten sposób uczniowie i nauczyciele świętowali Dzień Dziecka.

W Zespole Szkół nr 5 w Płocku odbyła się na początku czerwca 3. edycja konkursu talentów z okazji Dnia Dziecka. W tym roku konkurs zgromadził rekordową liczbę uczestników, na forum szkoły wystąpiło aż 26 uczniów, rywalizujących w dwóch kategoriach: klas I-IV szkoły podstawowej oraz VII, VIII i liceum.

– Jak co roku, na scenie dominował talent wokalny, ale nie ma się co dziwić, wszak piosenka to najlepszy sposób na wyrażenie emocji. Nie brakowało jednak również innych popisowych zdolności, jak choćby ekspresowe układanie kostki Rubika w różnych konfiguracjach, triki z piłką w wykonaniu przyszłego następcy Lewandowskiego lub Piątka czy sztuczki magiczne, których do tej pory nikomu nie udało się „rozgryźć” – opowiadał Bartłomiej Fortuna, organizator konkursu.

Zgromadzeni na forum szkoły uczniowie, obserwujący pokazy umiejętności kolegów i koleżanek, z entuzjazmem reagowali na każdy występ. Po części konkursowej wydarzenia, na forum wystąpili uczniowie klasy 3C, którzy zaprezentowali się we własnym, spektakularnym układzie tanecznym.

W komisji konkursowej zasiadały: Małgorzata Dąbrowska, dyrektor ZS nr 5, przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Michalina Siwek oraz nauczycielka muzyki Bożena Tyburska.– Myślę, że w momencie, gdy powstała u nas szkoła podstawowa, organizowanie takich imprez, nie tylko uroczystości szkolnych i akademii, ale wydarzeń, które pokazują talent ucznia, zainteresowania, pasję, są niezwykle ważne. Istotne jest również, że uczestniczy w tym cała szkoła, zarówno podstawowa, ostatni rocznik gimnazjum, jak i uczniowie liceum – mówiła dyrektor Małgorzata Dąbrowska. – Najważniejsze jest, że uczniowie chcą się zaprezentować przed wszystkimi i się nie wstydzą. Dla nich to jest ważne wydarzenie – dodała.

Pierwsze miejsce wśród uczniów starszych zajęła uczennica z kl. 7D, która brawurowo wykonała utwór „Riptide” z repertuaru Vance’a Joya, akompaniując sobie na gitarze. Drugie miejsce zdobyła dwukrotna zwyciężczyni konkursu talentów z kl. 3H, która z wyjątkową wrażliwością, dojrzałością i profesjonalizmem zaśpiewała piosenkę „Stay” Rihanny.

W kategorii najmłodszych uczestników bezkonkurencyjna była uczennica z kl. 1A, która porwała widownię pełnym temperamentu wykonaniem ludowej przyśpiewki „W moim ogródecku”. Drugie miejsce w tej grupie wiekowej powędrowało do uczennicy z kl. 2D za piękną interpretację piosenki „Tęcza”.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU