REKLAMA

Uczniowie, będziecie mieli wolne!

REKLAMA

Rozpoczął się rok szkolny 2017/2018. Wielu uczniów jest zmartwionych tym faktem, na pocieszenie więc przygotowaliśmy zestawienie wolnych dni i ważnych dat w tym czasie. Być może pozwoli to Wam spokojnie dotrwać do wakacji.

4 września uczniowie rozpoczęli rok szkolny 2017/2018, który potrwa do 22 czerwca przyszłego roku. Nie martwcie się, w tym czasie będzie trochę wolnego, oprócz cotygodniowych weekendów.

źródło: Besty.pl

Już 1 listopada, w środę, jest Dzień Wszystkich Świętych, a więc wolny dzień. Bardzo prawdopodobne, że dyrektorzy szkół właśnie wtedy wykorzystają tzw. dzień dyrektorski, aby łatwiej można było dojechać na groby bliskich. A jeśli nawet nie, to i tak długi tydzień macie przerwany dniem wolnym.

Kolejna laba już w grudniu – od 23 grudnia do 1 stycznia. A 13 stycznia rozpoczną się ferie zimowe, w województwie mazowieckim potrwają do 28 stycznia.

Luty jest krótki, a w marcu kolejna przerwa, tym razem wielkanocna, która potrwa od 29 marca do 3 kwietnia.

Dla maturzystów będzie to właściwie końcówka roku szkolnego – oficjalne zakończenie już 27 kwietnia. Matury rozpoczną się 4 maja, a nieco wcześniej, od 18 do 20 kwietnia, odbędzie się egzamin gimnazjalny.Egzaminy maturalne rozpoczną się 4 maja. Sesja egzaminów pisemnych potrwa do 23 maja, ustnych – do 25 maja. Egzaminy pisemne będą przeprowadzane rano – początek o godz. 9. i po południu – początek o godz. 14. Pierwszy będzie egzamin pisemny z języka polskiego na poziomie podstawowym, tego samego dnia po południu przeprowadzony będzie egzamin z polskiego na poziomie rozszerzonym.

7 maja rano maturzyści zdawać będą egzamin z matematyki na poziomie podstawowym, a po południu – z języka łacińskiego i kultury antycznej. 8 maja to egzamin z języka angielskiego (rano egzamin na poziomie podstawowym, po południu na poziomie rozszerzonym). Egzaminy z pozostałych języków obcych również dwa poziomy będą przeprowadzane jednego dnia – egzamin z języka niemieckiego będzie 15 maja, z języka rosyjskiego – 17 maja, z języka francuskiego – 18 maja, z języka hiszpańskiego – 21 maja, z języka włoskiego – 22 maja, a z języków mniejszości narodowych (białoruskiego, litewskiego i ukraińskiego) i języków regionalnych (kaszubskiego i łemkowskiego) oraz z historii muzyki i wiedzy o tańcu – 23 maja.

Nie zapominajmy też o długim weekendzie majowym. W przyszłym roku 1 maja wypada we wtorek, więc przynajmniej 3 dni macie wolnego (1-3 maja). A do tego pozostają 82 dni wolnych sobót i niedziel.

Jak widzicie, rok szkolny minie bardzo szybko i wkrótce znów będziecie mogli cieszyć się wakacjami.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

  1. jolanta says:

    ja lubiłam szkołę – to takie miejsce ,gdzie oprócz zdobywania wiedzy ma się – albo powinno się mieć przyjaciół , w realu – czemu wzorem większości radiowych rozgłośni zniechęcających ludzi do pracy – wy próbujecie zniechęcać dzieciaki do szkoły – co jest lepsze – siedzenie przed kompem , telewizorem?! zastanówcie się trochę
    a może przekonywać ,że praca to kawał naszego życia – lepiej wybrać fajną ,taką ,która sprawi przyjemność… a szkoła …. trzeba się do niej przystosować – na tym się skupcie ….. na emeryturę jeszcze nie pora……

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU