REKLAMA

„Uczcili” Wszystkich Świętych. Zatrzymano aż 11 pijanych kierowców, doszło do blisko 50 zdarzeń drogowych

REKLAMA

Ponad 300 płockich policjantów czuwało nad bezpieczeństwem w okresie Wszystkich Świętych oraz Zaduszek. Funkcjonariusze odnotowali 49 zdarzeń drogowych, w tym 3 wypadki. Zatrzymali też 11 nietrzeźwych kierujących.

W tym roku policyjne działania na Wszystkich Świętych rozpoczęły się 28 października i trwały do północy 2 listopada. W Płocku nad bezpieczeństwem w tym czasie czuwało ponad 300 funkcjonariuszy Policji.

PowiązaneTematy

W czasie wydłużonego świątecznego weekendu, na drogach miasta i powiatu płockiego doszło do 3 wypadków, w których 5 osób zostało rannych. W ciągu sześciu dni policjanci, mimo licznych apeli o zachowanie trzeźwości za kierownicą, zatrzymali też 11 pijanych kierowców.

– Na drogach miasta i powiatu płockiego w okresie święta zmarłych było w miarę bezpiecznie. Nie doszło w tym czasie do poważnych wypadków ze skutkiem śmiertelnym. Policjanci nie odnotowali również poważniejszych zdarzeń kryminalnych – zaznacza asp. Krystyna Kowalska z KMP w Płocku.

Największe natężenie ruchu odnotowano na drogach dojazdowych i wokół cmentarzy. W wielu miejscach zmieniona została organizacja ruchu, aby upłynnić ruch i umożliwić wszystkim sprawne dotarcie do nekropoli.

Policjanci w okresie święta zmarłych koncentrowali się na zapewnieniu płynności ruchu w głównych ciągach komunikacyjnych, jak i na drogach dojazdowych do cmentarzy. W miejscach, gdzie występowały utrudnienia, funkcjonariusze ręcznie kierowali ruchem.– Mundurowi zwracali uwagę na przestrzeganie ograniczeń prędkości. Reagowali również na nieprawidłowe zachowania kierowców wobec pieszych, zwłaszcza w rejonie oznakowanych przejść dla pieszych oraz badali stan trzeźwości i stan psychofizyczny kierujących pojazdami – wyjaśnia asp. Krystyna Kowalska.

Policjanci umundurowani obecni byli także na cmentarzach, by zapewnić bezpieczeństwo odwiedzającym groby. Do służby w rejony nekropoli kierowani byli również kryminalni. Ich zadaniem było zapobieganie innym zdarzeniom, w tym między innymi kradzieżom mienia.

Odwiedziny i refleksje na płockim cmentarzu nocą [ZDJĘCIA]

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

  1. Korekta says:

    Droga Redakcjo, nie ma czegoś takiego jak święto zmarłych, jest Wszystkich Świętych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA


  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU