Turcy radzili, jak walczyć z przemocą w szkole

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Blisko tydzień w Płocku przebywa ośmioosobowa delegacja z Turcji. Wizyta jest związana z realizacją unijnego projektu „Rozwijanie administracyjnych umiejętności w zwalczaniu problemów przemocy szkolnej” (Comenius Regio projekt realizowany w ramach programu „Uczenie się przez całe życie”).

Realizatorem projektu jest Gmina-Miasto Płock, lokalnymi partnerami ZHR, Szkoła Podstawowa nr 18, Miejskie Przedszkole 31, a realizatorem zagranicznym Dyrekcja Edukacji Narodowej Turcji i lokalni partnerzy z Sirnak.

Delegacja turecka przyjechała do Płocka w niedzielę, 1 grudnia późnym popołudniem, a wyjeżdża w sobotę 7 grudnia. W środę goście odwiedzali lokalnego partnera, jakim jest Szkoła Podstawowa nr 18, gdzie zapoznali się z historią placówki podczas prezentacji w sali audiowizualnej, poznali też legendy płockie w języku angielskim. Przedstawiciele delegacji powiedzieli nam, że są bardzo zadowoleni z wizyty i rozmów.

Celem Comenius Regio jest wzmacnianie europejskiego wymiaru w edukacji, poprzez promowanie współpracy między lokalnymi i regionalnymi władzami oświatowymi w Europie. Realizacja projektów pomaga lokalnym władzom oświatowym rozwiązywać problemy i poszerzać ofertę dotycząca edukacji szkolnej.

Piotr Mrówka

Podziel się:

1 komentarz

  1. Delegacja jest w Płocku od niedzieli, wyjeżdża natomiast w sobotę. W środę akurat zwiedzali szkołę i zapoznawali się z jednym z trzech partnerów w mieście Płock.

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji