REKLAMA

Trzy wypadki, w tym jeden śmiertelny i sporo przekroczeń prędkości

REKLAMA

Miniony weekend zdecydowanie nie należał do najspokojniejszych. Doszło do trzech wypadków, w tym jednego ze skutkiem śmiertelnym, i 27 kolizji. Aż 4 kierowców zdecydowało się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu.

O pierwszym z wypadków pisaliśmy już w piątek. 24 sierpnia na ul. Kutnowskiej w Płocku kierujący osobówką wjechał w tir-a.

Wypadek na Kutnowskiej. Osobówka uderzyła w TIR-a

Kolejny wypadek również miał miejsce w piątek, 24 sierpnia, tym razem na terenie powiatu płockiego. W miejscowości Karsy zginął 32-letni rowerzysta.

Wypadek w gminie Drobin. Nie żyje rowerzysta

Do ostatniego z wypadków doszło 25 sierpnia o godz. 9.30 na skrzyżowaniu DK50 z ul. Mostową w Wyszogrodzie.

– Policjanci na miejscu wstępnie ustalili, że kierujący samochodem marki Renault, 42-letni mieszkaniec powiatu płockiego, uderzył w tył pojazdu poprzedzającego marki Opel, którym kierowała 70-letnia mieszkanka powiatu płockiego. Kierującą z obrażeniami przewieziono do szpitala – powiedziała nam Marta Lewandowska z Komendy Miejskiej Policji w Płocku.Policjanci prowadzą dalsze postępowanie w tej sprawie.

W miniony weekend nie zabrakło nietrzeźwych kierowców, którzy zostali zatrzymani w Płocku na ul. Wyszogrodzkiej i ul. Bielskiej oraz w miejscowości Stara Biała i Gąbin.

Od piątku, 24 sierpnia do poniedziałku, 27 sierpnia, policjanci płockiej drogówki prowadzą prewencyjno-kontrolne działania pt. „Noga z gazu”, mające na celu egzekwowanie od kierujących przestrzegania przepisów, dotyczących ograniczeń prędkości.

– W miniony weekend prawo jazdy na okres 3 miesięcy straciło dwóch kierujących, którzy na terenie miasta Płocka oraz Trasie ks. Jerzego Popiełuszki zlekceważyli obowiązujące ograniczenia prędkości – mówi Marta Lewandowska z płockiej policji.

24 sierpnia na Trasie ks. Jerzego Popiełuszki kierujący samochodem osobowym marki Kia 38-latek przekroczył dopuszczalną prędkość o 58 km/h. 25 sierpnia na ul. T. Mazowieckiego 30-letnie kierujący audi jechał z prędkością 132 km/h.

– Apelujemy do kierowców o zdrowy rozsądek. Pamiętajmy, im większa prędkość tym trudniej uniknąć wypadku i tym poważniejsze są obrażenia u ofiar – przestrzegają płoccy policjanci.

Gdzie radar?
27 sierpnia policjanci płockiej drogówki będą dbać o bezpieczeństwo na drodze, w radiowozie nieoznakowanym z videorejestratorem na terenie miasta Płocka, na trasie Płock – Rogozino W567 oraz DK-62.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU