Trzecia, ekspresowa Sesja Rady Miasta [RELACJA]

REKLAMA

Na kilka dni przed końcem roku, rajcy spotkali się w auli ratusza, by dyskutować nad programem obrad kolejnej, trzeciej Sesji Rady Miasta Płocka. Wtorkowe spotkanie radnych odbyło się w iście ekspresowym tempie. 

We wtorek zakończyło się ostatnie w tym roku posiedzenie radnych miejskich. Trzecia Sesja Rady Miasta Płocka okazała się jedną z najszybszych w historii – trwała niecałe pół godziny Nie było pytań, dyskusji, awantur i sprzeczek. Świąteczne i pokojowe nastroje zdają się nadal tkwić mocno w sercach płockich polityków.

PowiązaneTematy

Wtorkowa sesja dotyczyła głównie zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej  na 2014 rok. Radni nie mieli wątpliwości w żadnym z pięciu punktów dzisiejszej sesji, a wszystkie projekty uchwał przegłosowano niemalże jednogłośnie.

Wprowadzono m.in. zmiany w uchwale, dotyczącej zasad usytuowania miejsc sprzedaży i podawania napojów alkoholowych na terenie Płocka. Dotychczas rady osiedlowe nie miały określonego terminu na wydanie opinii o usytuowaniu miejsc sprzedaży alkoholu, przez co zdarzało się, że wnioskodawca długo czekał na dokument. Po przyjęciu zmian, opinia musi być wydana w ciągu 30 dni – po tym czasie, jeśli rada nie zajmie żadnego stanowiska, uważa się, że wydała decyzję pozytywną. Ze względu na zmianę składu Rady Miasta Płocka, wybrano także trzech nowych członków Płockiej Rady Działalności Pożytku Publicznego, w której zasiądą teraz Piotr Szpakowicz (PiS), Michał Twardy (PSL) i Joanna Olejnik (PO).

Największe zainteresowanie wzbudziły zaś tematy dotyczące technicznej strony głosowania – a konkretnie nowego sposobu głosowania. – Moi drodzy, to chyba najkrótsza sesja, jaką miałem przyjemność prowadzić – powiedział przewodniczący rady miasta, Artur Jaroszewski, który po 25 minutach obrad zakończył wtorkowe posiedzenie.