NoveKino Przedwiośnie wprowadza już świąteczną atmosferę. Już wkrótce zobaczymy klimatyczne “Listy do M. 3”. Nie zabraknie też komedii specjalnie dla mam, ale nie tylko, oraz stałych pozycji w repertuarze – Bajkoranków czy Spotkań Filmowych. Będzie też specjalny pokaz dla… biegaczy.

Złe mamuśki 2

Pierwsza premierowa propozycja to niegrzeczna komedia nie tylko dla mam.

“Złe mamuśki 2: Jak przetrwać święta” – Idą Święta, a to w życiu każdej pani domu, jak wiadomo, szczególny czas. Tygodnie harówki przy garach, walka wręcz przy sklepowych ladach o najlepsze kąski, detektywistyczna praca w poszukiwaniu prezentów dla całej rodziny. Po prostu pełnia szczęścia. Złe mamuśki dawno jednak zrzuciły kajdany perfekcyjnej pani domu i mogłyby się tym świątecznym czasem cieszyć z drinkiem w ręce, gdyby nie fakt, że zbliżają się jeźdźcy Apokalipsy, czyli ich szacowne mamusie: strażniczki rodzinnych tradycji, konserwatywne jak dąb Bartek i surowe jak treser dzikich zwierząt. Czy naszym wyzwolonym mamuśkom uda się przekabacić własne rodzicielki i przeciągnąć je na weselszą stronę mocy? Święta to czas cudów!

REŻYSERIA: Jon Lucas, Scott Moore OBSADA: Mila Kunis, Kristen Bell, Kathryn Hahn.

Pewnego razu w listopadzie

Druga premierowa propozycja to polski film, wyreżyserowany przez Andrzeja Jakimowskiego, inspirowany prawdziwymi wydarzeniami – “Pewnego razu w listopadzie”.

Marek (Grzegorz Palkowski) właśnie rozpoczyna studia prawnicze na Uniwersytecie Warszawskim. Ma piękną i odwzajemniającą jego uczucie dziewczynę, Olę (Alina Szewczyk). Zaś na co dzień troskliwie opiekuję się matką (Agata Kulesza), z którą mieszka w przedwojennej kamienicy. Kiedy w wyniku eksmisji rodzina traci dach nad głową, rozpoczyna się wyczerpująca tułaczka po Warszawie – między jedną noclegownią a drugą. W końcu Markowi udaje się wynegocjować miejsce w skłocie w centrum miasta. Szczęście bohaterów nie trwa długo, bo w stolicy właśnie rozpoczyna się manifestacja niepodległościowa. Do budynku, w którym znaleźli schronienie, próbuje wedrzeć się grupa agresywnych chuliganów. Wydarzenia, jakie rozegrają się w murach skłotu, odcisną niemożliwe do zatarcia piętno na życiu wszystkich bohaterów.

REŻYSERIA: Andrzej Jakimowski OBSADA: Agata Kulesza, Grzegorz Palkowski, Edward Hogg.

Dwie korony

Ostatnia premiera to film opowiadający historię życia Maksymiliana Kolbego – “Dwie korony”.

To pierwszy film, ukazujący nieznane dotąd powszechnie fakty z życia o. Maksymiliana Kolbe, począwszy od jego dzieciństwa, aż do heroicznej śmierci. To film o niezwykłym człowieku, który oddał swoje życie, aby uratować inne. To film o wizjonerze, który przekraczał granice ludzkich ograniczeń. Jego odwaga, wiara i przekonanie o potrzebie wielkiej misji czyniły go niezwykłym i wyjątkowym.

REŻYSERIA: Michał Kondrat OBSADA: Adam Woronowicz, Cezary Pazura, Artur Barciś.

Bajkoranki: Kacperiada

W sobotę 4 listopada i niedzielę 5 listopada zapraszamy na Bajkoranki i pokaz serialu “Kacperiada” z dubbingiem, sezon 2. Pokazy odbędą się o godzinie 11, bilety w cenie 12 złotych. Przed seansami odbędzie się losowanie nagród na zasadach Happy Seats. Po seansach zapraszamy do patio kina na warsztaty i animacje, które prowadzą aktorzy z Teatru Form Wielu.

“Kacperiada” dubbing sezon 2 – to współczesna obyczajowa, pełna absurdalnego humoru, komedia familijna. Każdy odcinek w ciepły i zabawny sposób porusza ważne tematy, zostawiając widza z pozytywnym przekazem. Głównymi bohaterami są Kacper i Ada, którzy wspólnie poszukują odpowiedzi na nurtujące ich pytania dotyczące przyjaźni, szczerości, lojalności; uczą się jak radzić sobie z emocjami, np. z zazdrością, rozczarowaniem i próbują zrozumieć bardzo dziwny, a zarazem fascynujący świat dorosłych.

Reżyseria: Jakub Tarkowski, Michał Śledziński, Wojciech Wawszczyk, Tomasz Leśniak, Kamil Polak.

Biegacze

W niedzielę 5 listopada o godzinie 17 NK Przedwiośnie zaprasza wraz z Płockim Klubem Wesołego Biegacza na specjalny pokaz filmu “Biegacze”. Wśród widzów zostaną rozlosowane atrakcyjne upominki. Dla grup zorganizowanych (powyżej 15 osób), bilety w cenie 11 złotych.

“Biegacze” – 240 kilometrów, 1200 metrów wspinaczki i 52 godziny. Tylko tyle na pokonanie morderczej trasy mają uczestnicy Biegu 7 Szczytów. Nie zważając na uporczywy deszcz, czy doskwierający upał niestrudzenie zmierzają do mety. Wszystko po to, by przez ten jeden moment poczuć spełnienie i euforię.

Trójka bohaterów: Agata – matka trójki dzieci, Michał – sportowiec i podróżnik oraz Wiesław – menadżer w dużym banku podejmują próbę ukończenia jednego z najtrudniejszych ultramaratonów na świecie. Dokument jest wnikliwym portretem globalnego fenomenu biegania, posuniętego do ekstremum. To próba odpowiedzi na pytanie, jak wiele możesz z siebie dać, by zagłuszyć cierpienie, poczuć chwilową ulgę i zdobyć pewność, że coś po tobie pozostanie. “Biegacze” to także spojrzenie w głąb codzienności odnoszącego sukcesy bankowca, mistrzyni Muay Thai wciąż mierzącej się z trudną przeszłością i człowieka, któremu poza bieganiem nie zostało już nic. Obserwujemy z bliska każdy ruch bohaterów – odważny bieg na początku morderczej trasy, momenty zwątpienia i kryzysu, bolesne i upokarzające przekraczanie możliwości własnego ciała. Wszyscy spotykają się na starcie, by w trakcie wykańczającego biegu odnaleźć samych siebie.

REŻYSERIA: Łukasz Borowski OBSADA: Agata Matejczuk, Michał Kiełbasiński, Wiesław Macherzyński.

Spotkania Filmowe: Borg/McEnroe. Między odwagą a szaleństwem

W poniedziałek, 6 listopada zapraszamy na Spotkania Filmowe i pokaz filmu “Borg/McEnroe. Między odwagą a szaleństwem”. Seans odbędzie się o godzinie 18.30, bilety w cenie 15 złotych. Przed seansem NK Przedwiośnie zaprasza na mały poczęstunek: herbata, ciastko. Również przed seansem odbędzie się losowanie nagród na zasadach Happy Seats.

“Borg/McEnroe. Między odwagą a szaleństwem” – Wimbledon 1980. Cały świat wstrzymuje oddech. Rozpoczyna się finałowy mecz. Bjorn Borg, najlepszy tenisista na świecie, będzie bronił po raz piąty tytułu mistrza. Chłodny, opanowany i skuteczny – jest ulubieńcem publiczności. Nikt jednak nie wie o dramacie rozgrywającym się poza kortem. Niespełna 24-letni tenisista jest fizycznym i psychicznym wrakiem, wyniszczonym przez mordercze treningi, które rujnują także jego życie prywatne. Jego przeciwnik to 20-letni John McEnroe, porywczy i wybuchowy, zdeterminowany, by zająć miejsce swojego dotychczasowego idola. Jaką cenę może mieć sukces?

REŻYSERIA: Janus Metz OBSADA: Sverrir Gudnason, Shia LaBeouf, Stellan Skarsgard.

Listy do M. 3

W czwartek, 9 listopada o godzinie 19.20 zapraszamy na przedpremierowy pokaz jednego z najbardziej oczekiwanych filmów roku, kolejnej części przebojowej serii, która przyciąga do kin wielomilionową widownię – “Listy do M. 3”.

Film opowie historię kilku osób, którym w jeden magiczny dzień przydarzają się wyjątkowe chwile. Bohaterowie przekonają się o potędze miłości, rodziny, wybaczenia i wiary w to, że ten niezwykły świąteczny czas pełen jest niespodzianek.

REŻYSERIA: Tomasz Konecki OBSADA: Agnieszka Dygant, Piotr Adamczyk, Tomasz Karolak, Wojciech Malajkat, Izabela Kuna, Magdalena Różczka, Borys Szyc, Andrzej Grabowski.

Ponadto w repertuarze:

  • film na podstawie komiksu Marvela “Thor: Ragnarok”, wyświetlany w trzech wersjach: 2D dubbing i napisy oraz 3D dubbing – Thor mierzy się w walce bogów, podczas gdy Asgard jest zagrożony Ragnarokiem, nordycką apokalipsą.;
  • horror “Piła: Dziedzictwo” napisy – Na terenie całego miasta pojawiają się martwe ciała ludzi, którzy zginęli w różnych przerażających okolicznościach. Śledztwa zaczynają wskazywać nieprawdopodobnego sprawcę, a mianowicie nieżyjącego już Johna Kramera.;
  • animacja “Między nami wampirami” dubbing – Podczas wycieczki do Transylwanii trzynastoletni Tony poznaje Vigo, prawdziwego wampira z krwi i kości. Od tego momentu między nimi rodzi się koleżeńska więź.;
  • animacja “Potworna rodzinka” dubbing – Fay Sielska jest zwyczajną, nieco zbuntowaną nastolatką. Jej młodszy brat Max z racji nieprzeciętnej inteligencji ma na pieńku ze szkolnymi łobuzami. Rodzice natomiast są tak zapracowani, że ledwie znajdują czas na życie rodzinne. Pewnego dnia Fay zabiera wszystkich Sielskich na bal przebierańców.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Warto Przeczytać

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji