Trzecia część „Listy do M” i „Złe mamuśki 2”. Co jeszcze w NK Przedwiośnie?

REKLAMA

NoveKino Przedwiośnie wprowadza już świąteczną atmosferę. Już wkrótce zobaczymy klimatyczne „Listy do M. 3”. Nie zabraknie też komedii specjalnie dla mam, ale nie tylko, oraz stałych pozycji w repertuarze – Bajkoranków czy Spotkań Filmowych. Będzie też specjalny pokaz dla… biegaczy.

Złe mamuśki 2

Pierwsza premierowa propozycja to niegrzeczna komedia nie tylko dla mam.

PowiązaneTematy

„Złe mamuśki 2: Jak przetrwać święta” – Idą Święta, a to w życiu każdej pani domu, jak wiadomo, szczególny czas. Tygodnie harówki przy garach, walka wręcz przy sklepowych ladach o najlepsze kąski, detektywistyczna praca w poszukiwaniu prezentów dla całej rodziny. Po prostu pełnia szczęścia. Złe mamuśki dawno jednak zrzuciły kajdany perfekcyjnej pani domu i mogłyby się tym świątecznym czasem cieszyć z drinkiem w ręce, gdyby nie fakt, że zbliżają się jeźdźcy Apokalipsy, czyli ich szacowne mamusie: strażniczki rodzinnych tradycji, konserwatywne jak dąb Bartek i surowe jak treser dzikich zwierząt. Czy naszym wyzwolonym mamuśkom uda się przekabacić własne rodzicielki i przeciągnąć je na weselszą stronę mocy? Święta to czas cudów!

REŻYSERIA: Jon Lucas, Scott Moore OBSADA: Mila Kunis, Kristen Bell, Kathryn Hahn.

Pewnego razu w listopadzie

Druga premierowa propozycja to polski film, wyreżyserowany przez Andrzeja Jakimowskiego, inspirowany prawdziwymi wydarzeniami – „Pewnego razu w listopadzie”.

Marek (Grzegorz Palkowski) właśnie rozpoczyna studia prawnicze na Uniwersytecie Warszawskim. Ma piękną i odwzajemniającą jego uczucie dziewczynę, Olę (Alina Szewczyk). Zaś na co dzień troskliwie opiekuję się matką (Agata Kulesza), z którą mieszka w przedwojennej kamienicy. Kiedy w wyniku eksmisji rodzina traci dach nad głową, rozpoczyna się wyczerpująca tułaczka po Warszawie – między jedną noclegownią a drugą. W końcu Markowi udaje się wynegocjować miejsce w skłocie w centrum miasta. Szczęście bohaterów nie trwa długo, bo w stolicy właśnie rozpoczyna się manifestacja niepodległościowa. Do budynku, w którym znaleźli schronienie, próbuje wedrzeć się grupa agresywnych chuliganów. Wydarzenia, jakie rozegrają się w murach skłotu, odcisną niemożliwe do zatarcia piętno na życiu wszystkich bohaterów.

REŻYSERIA: Andrzej Jakimowski OBSADA: Agata Kulesza, Grzegorz Palkowski, Edward Hogg.

Dwie korony

Ostatnia premiera to film opowiadający historię życia Maksymiliana Kolbego – „Dwie korony”.

To pierwszy film, ukazujący nieznane dotąd powszechnie fakty z życia o. Maksymiliana Kolbe, począwszy od jego dzieciństwa, aż do heroicznej śmierci. To film o niezwykłym człowieku, który oddał swoje życie, aby uratować inne. To film o wizjonerze, który przekraczał granice ludzkich ograniczeń. Jego odwaga, wiara i przekonanie o potrzebie wielkiej misji czyniły go niezwykłym i wyjątkowym.

REŻYSERIA: Michał Kondrat OBSADA: Adam Woronowicz, Cezary Pazura, Artur Barciś.

Bajkoranki: Kacperiada

W sobotę 4 listopada i niedzielę 5 listopada zapraszamy na Bajkoranki i pokaz serialu „Kacperiada” z dubbingiem, sezon 2. Pokazy odbędą się o godzinie 11, bilety w cenie 12 złotych. Przed seansami odbędzie się losowanie nagród na zasadach Happy Seats. Po seansach zapraszamy do patio kina na warsztaty i animacje, które prowadzą aktorzy z Teatru Form Wielu.

„Kacperiada” dubbing sezon 2 – to współczesna obyczajowa, pełna absurdalnego humoru, komedia familijna. Każdy odcinek w ciepły i zabawny sposób porusza ważne tematy, zostawiając widza z pozytywnym przekazem. Głównymi bohaterami są Kacper i Ada, którzy wspólnie poszukują odpowiedzi na nurtujące ich pytania dotyczące przyjaźni, szczerości, lojalności; uczą się jak radzić sobie z emocjami, np. z zazdrością, rozczarowaniem i próbują zrozumieć bardzo dziwny, a zarazem fascynujący świat dorosłych.

Reżyseria: Jakub Tarkowski, Michał Śledziński, Wojciech Wawszczyk, Tomasz Leśniak, Kamil Polak.

Biegacze

W niedzielę 5 listopada o godzinie 17 NK Przedwiośnie zaprasza wraz z Płockim Klubem Wesołego Biegacza na specjalny pokaz filmu „Biegacze”. Wśród widzów zostaną rozlosowane atrakcyjne upominki. Dla grup zorganizowanych (powyżej 15 osób), bilety w cenie 11 złotych.

„Biegacze” – 240 kilometrów, 1200 metrów wspinaczki i 52 godziny. Tylko tyle na pokonanie morderczej trasy mają uczestnicy Biegu 7 Szczytów. Nie zważając na uporczywy deszcz, czy doskwierający upał niestrudzenie zmierzają do mety. Wszystko po to, by przez ten jeden moment poczuć spełnienie i euforię.

Trójka bohaterów: Agata – matka trójki dzieci, Michał – sportowiec i podróżnik oraz Wiesław – menadżer w dużym banku podejmują próbę ukończenia jednego z najtrudniejszych ultramaratonów na świecie. Dokument jest wnikliwym portretem globalnego fenomenu biegania, posuniętego do ekstremum. To próba odpowiedzi na pytanie, jak wiele możesz z siebie dać, by zagłuszyć cierpienie, poczuć chwilową ulgę i zdobyć pewność, że coś po tobie pozostanie. „Biegacze” to także spojrzenie w głąb codzienności odnoszącego sukcesy bankowca, mistrzyni Muay Thai wciąż mierzącej się z trudną przeszłością i człowieka, któremu poza bieganiem nie zostało już nic. Obserwujemy z bliska każdy ruch bohaterów – odważny bieg na początku morderczej trasy, momenty zwątpienia i kryzysu, bolesne i upokarzające przekraczanie możliwości własnego ciała. Wszyscy spotykają się na starcie, by w trakcie wykańczającego biegu odnaleźć samych siebie.

REŻYSERIA: Łukasz Borowski OBSADA: Agata Matejczuk, Michał Kiełbasiński, Wiesław Macherzyński.

Spotkania Filmowe: Borg/McEnroe. Między odwagą a szaleństwem

W poniedziałek, 6 listopada zapraszamy na Spotkania Filmowe i pokaz filmu „Borg/McEnroe. Między odwagą a szaleństwem”. Seans odbędzie się o godzinie 18.30, bilety w cenie 15 złotych. Przed seansem NK Przedwiośnie zaprasza na mały poczęstunek: herbata, ciastko. Również przed seansem odbędzie się losowanie nagród na zasadach Happy Seats.

„Borg/McEnroe. Między odwagą a szaleństwem” – Wimbledon 1980. Cały świat wstrzymuje oddech. Rozpoczyna się finałowy mecz. Bjorn Borg, najlepszy tenisista na świecie, będzie bronił po raz piąty tytułu mistrza. Chłodny, opanowany i skuteczny – jest ulubieńcem publiczności. Nikt jednak nie wie o dramacie rozgrywającym się poza kortem. Niespełna 24-letni tenisista jest fizycznym i psychicznym wrakiem, wyniszczonym przez mordercze treningi, które rujnują także jego życie prywatne. Jego przeciwnik to 20-letni John McEnroe, porywczy i wybuchowy, zdeterminowany, by zająć miejsce swojego dotychczasowego idola. Jaką cenę może mieć sukces?

REŻYSERIA: Janus Metz OBSADA: Sverrir Gudnason, Shia LaBeouf, Stellan Skarsgard.

Listy do M. 3

W czwartek, 9 listopada o godzinie 19.20 zapraszamy na przedpremierowy pokaz jednego z najbardziej oczekiwanych filmów roku, kolejnej części przebojowej serii, która przyciąga do kin wielomilionową widownię – „Listy do M. 3”.

Film opowie historię kilku osób, którym w jeden magiczny dzień przydarzają się wyjątkowe chwile. Bohaterowie przekonają się o potędze miłości, rodziny, wybaczenia i wiary w to, że ten niezwykły świąteczny czas pełen jest niespodzianek.

REŻYSERIA: Tomasz Konecki OBSADA: Agnieszka Dygant, Piotr Adamczyk, Tomasz Karolak, Wojciech Malajkat, Izabela Kuna, Magdalena Różczka, Borys Szyc, Andrzej Grabowski.

Ponadto w repertuarze:

  • film na podstawie komiksu Marvela „Thor: Ragnarok”, wyświetlany w trzech wersjach: 2D dubbing i napisy oraz 3D dubbing – Thor mierzy się w walce bogów, podczas gdy Asgard jest zagrożony Ragnarokiem, nordycką apokalipsą.;
  • horror „Piła: Dziedzictwo” napisy – Na terenie całego miasta pojawiają się martwe ciała ludzi, którzy zginęli w różnych przerażających okolicznościach. Śledztwa zaczynają wskazywać nieprawdopodobnego sprawcę, a mianowicie nieżyjącego już Johna Kramera.;
  • animacja „Między nami wampirami” dubbing – Podczas wycieczki do Transylwanii trzynastoletni Tony poznaje Vigo, prawdziwego wampira z krwi i kości. Od tego momentu między nimi rodzi się koleżeńska więź.;
  • animacja „Potworna rodzinka” dubbing – Fay Sielska jest zwyczajną, nieco zbuntowaną nastolatką. Jej młodszy brat Max z racji nieprzeciętnej inteligencji ma na pieńku ze szkolnymi łobuzami. Rodzice natomiast są tak zapracowani, że ledwie znajdują czas na życie rodzinne. Pewnego dnia Fay zabiera wszystkich Sielskich na bal przebierańców.