Trzech złodziei i aż 50 zarzutów

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Właśnie tyle zarzutów dokonania włamań i kradzieży na terenie Płocka znalazło się w akcie oskarżenia przeciwko trzem mężczyznom, którzy zostali zatrzymani w październiku 2013 r. O sprawie pisaliśmy na początku listopada ubiegłego roku.

Przypomnijmy: trzech mężczyzn zatrzymano pod koniec października w rejonie jednego z płockich osiedli, po informacji od zaniepokojonego mieszkańca. Okazało się, że dwaj mężczyźni w wieku 29 i 18 lat z Płocka oraz 28-latek z powiatu płockiego ukradli trzy samochody, w związku z czym wobec dwóch pierwszych zastosowano areszt tymczasowy, natomiast trzeci miał dozór policyjny.

W trakcie badania sprawy, policjanci odzyskali trzy skradzione auta, ale oprócz nich również inne przedmioty, skradzione przez zatrzymanych. Z zebranych materiałów wynikało, że mężczyźni dokonali przynajmniej 30 włamań i kradzieży na terenie Płocka. Sprawa miała jednak charakter rozwojowy, ostatecznie policjanci mogli w akcie oskarżenia zawrzeć aż 50 zarzutów, w tym wiele włamań do samochodów i garaży.

– Przestępcy działali przede wszystkim wspólnie, ale najmłodszy z nich działał także sam – poinformował Krzysztof Piasek, rzecznik płockiej policji. – Wobec osiemnastolatka sformułowane zostały 42 zarzuty włamań i kradzieży, czyli najwięcej spośród całej trójki – wyjaśnił.

Akt oskarżenia trafił już do Prokuratury, później zostanie przesłany do Sądu Rejonowego w Płocku.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji