REKLAMA

Trwają szczepienia w płockich szpitalach. Ile osób przyjęło już pierwszą dawkę?

REKLAMA

Trwają szczepienia osób z tzw. grupy zero, a więc przede wszystkim pracowników medycznych i niemedycznych placówek szpitalnych, przychodni czy DPS. W płockich szpitalach i przychodniach zaszczepiono już znaczną część chętnych osób.

W obu płockich szpitalach trwają szczepienia przeciw COVID-19. W Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Płocku zaszczepiono dotychczas 435 pracowników, a kolejnych 460 szczepionek dostarczono z Agencji Rezerw Materiałowych. Chęć przyjęcia szczepionki zgłosiło tu około 1000 pracowników i około 1300 pracowników niemedycznych.

W szpitalu miejskim natomiast chęć zaszczepienia się zgłosiło około 400 pracowników PZOZ-u oraz prawie 900 osób z personelu medycznego innych podmiotów leczniczych.

– Szczepienia w Szpitalu Świętej Trójcy rozpoczęły się 5 stycznia. W tym punkcie szczepieni są pracownicy szpitala oraz personel medyczny innych placówek leczniczych – informuje Małgorzata Palusińska z Referatu Informacji Miejskiej płockiego ratusza. – W Przychodni Świętej Trójcy przy ul. Miodowej 2 szczepienia rozpoczęły się 11 stycznia. Tutaj szczepionkę otrzymają pracownicy przychodni (ul. Miodowa, ul. Góry i ul. Zielona), Centralnego Ośrodka Rehabilitacji (ul. Tysiąclecia) oraz Centrum Zdrowia Psychicznego (ul. Reja) – wyjaśnia.

Dotychczas pierwszą dawkę szczepionki przyjęło około 180 pracowników Płockiego Zakładu Opieki Zdrowotnej.

– To około 45 procent wszystkich chętnych. Ze względu na to, że nie wszyscy zgłoszeni pracownicy PZOZ mogą być zaszczepieni już teraz (nie minął wymagany okres 4 tygodni od zakończenia izolacji w ich przypadku), 12 stycznia w Szpitalu Świętej Trójcy rozpoczęły się szczepienia personelu medycznego innych podmiotów leczniczych – tłumaczy urząd miasta, będący właścicielem spółki PZOZ.

Zgodnie z planem, szczepienia pracowników PZOZ potrwają do końca lutego (łącznie z drugą dawką, której aplikacja rozpocznie się 26 stycznia).Natomiast już po 15 stycznia rozpocznie się rejestracja, a od 25 stycznia prowadzone będą szczepienia pacjentów z grupy 1, tzn. pensjonariuszy domów pomocy społecznej oraz zakładów opiekuńczo-leczniczych, pielęgnacyjno-opiekuńczych i innych miejsc stacjonarnego pobytu, osób powyżej 60. roku życia w kolejności od najstarszych, służby mundurowe, w tym Wojsko Polskie i nauczyciele.

Jednostką wyznaczoną do szczepienia pacjentów w PZOZ jest Przychodnia Świętej Trójcy przy ul. Miodowej 2, która po 15 stycznia będzie prowadziła zapisy na szczepienia, zgodnie z zachowaniem wyznaczonych przez Ministerstwo Zdrowia etapów szczepień.

Do PZOZ jak na razie przekazano w sumie 540 dawek szczepionki (450 – Szpital Świętej Trójcy, 90 – Przychodnia Świętej Trójcy przy ul. Miodowej 2). W najbliższy czwartek planowane jest zamówienie kolejnych dawek.

Gdzie zaszczepimy się w Płocku i powiecie płockim przeciwko COVID-19?

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

  1. Lysy says:

    W telewizji szczepią na potęgę co się z tym Plockiem dzieje …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU