REKLAMA

Trwa remont przedszkola przy ul. Gałczyńskiego. Kiedy zakończenie?

REKLAMA

Przebudowa Miejskiego Przedszkola nr 3 przy ul. Gałczyńskiego jest już w trakcie. Z dawnego budynku został właściwie tylko szkielet. Co jest już zrobione i kiedy dzieci wrócą do nowego przedszkola?

Fot. Tomasz Stachurski
Fot. Tomasz Stachurski

– Łączna wartość robót budowlanych zrealizowanych do końca grudnia 2016 roku stanowi 10% wartości całej inwestycji – informuje Konrad Kozłowski z zespołu ds. współpracy z mediami w urzędzie miasta. Jak dodaje, do końca ubiegłego roku w zakresie robót wykonano rozbiórkę instalacji sanitarnych i elektrycznych, ścian, podłóg i stolarki wewnątrz budynku, a także rozbiórkę tarasów zewnętrznych, izolację i docieplenie fundamentów budynku.

Rozpoczęły się prace związane z wykonaniem fundamentów pod nowe elementy wewnętrzne budynku. Wymurowano także część ścian działowych na piętrze oraz zamontowano aluminiową stolarkę okienną w antresoli. W zakresie branży sanitarnej, wykonano przyłącze wodociągowe i część doziemnej kanalizacji sanitarnej i deszczowej. Trwają też prace związane z montażem stolarki okiennej na pierwszym piętrze budynku, murowaniem ścian wewnętrznych, rozprowadzeniem instalacji sanitarnych i wykonaniem podbudowy pod posadzkę na parterze budynku.

Fot. Tomasz Stachurski
Fot. Tomasz Stachurski

– Dotychczas przeprowadzono także wycinkę drzew i krzewów, kolidujących z zaprojektowanym zakresem robót i podlegających nasadzeniom rekompensacyjnym, przewidzianym do wykonania w ramach zadania – mówi Konrad Kozłowski.

Zgodnie z informacjami z ratusza, zakończenie realizacji inwestycji oraz uzyskanie prawomocnej decyzji na użytkowanie budynku przewidywane jest do dnia 15 stycznia 2018 roku.– Wykonawca realizuje roboty budowlane, wykorzystując korzystne warunki atmosferyczne panujące dotychczas w okresie jesienno-zimowym i deklaruje, że dołoży starań, aby zrealizować inwestycję przed terminem. Jest to jednak uwarunkowane warunkami atmosferycznymi, które wystąpią podczas dalszej zimy i wiosny, mającymi wpływ na znaczny zakres inwestycji, związany z zagospodarowaniem terenu – zaznacza Konrad Kozłowski z ratuszowego zespołu współpracy z mediami.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU