REKLAMA

Trudno się było rozstać. Koncert chóru Vox Singers w Muzeum Żydów Mazowieckich [Zdjęcia]

REKLAMA

Były takie przeboje, jak „The sound of silence” Simona & Garfunkela, „Et si tu n’existais pas” Joe Dassina czy „Honesty”Billy Joela. To tylko trzy hity z trzynastu, które wykonał płocki Chór Vox Singers, podczas swojego koncertu w Muzeum Żydów Mazowieckich.

– Wystąpiliśmy z zupełnie nowym programem. Aranżacje do utworów były robione na zamówienie. Mieliśmy cudowną publiczność, która to doceniła. Nawet nie spodziewałem się aż tak ciepłego i entuzjastycznego przyjęcia – tłumaczył nam Robert Majewski, dyrygent chóru.

PowiązaneTematy

Zupełnie nowy program chór zaprezentował w miniony czwartek, 26 marca, w Muzeum Żydów Mazowieckich. Wśród utworów, które wykonywali, znalazły się piosenki z repertuaru gwiazd zagranicznych, a także kompozycje polskich autorów. Cechą wspólną, łączącą wszystkich twórców, było ich pochodzenie żydowskie oraz to, że utwory w różnych latach były przebojami. Wśród wykonywanych przez Vox Singers utworów znalazły się przeboje Billi Joela, Simona & Garfunkela, Joe Dassina, Neila Diamonta, Henryka Warsa, Władysława Szpilmana czy Jerzego Petersburskiego. Czwartkowy koncert chóru miał zatem charakter bardziej rozrywkowy i składał się z dwóch części. W pierwszej, przeboje wykonywali soliści wyłonieni z członków chóru, a w drugiej brzmiał, z całym swoim urokiem, cały chór. Nic więc dziwnego, że były bisy. Na zakończenie wspaniałego wieczoru, chórzyści zaśpiewali utwory „I tak się trudno rozstać” oraz „Deszcz”.

Płocki chór Vox Singers powstał jesienią 2012 roku przy Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki. Członkami chóru są mieszkańcy Płocka i okolic. Dyrygentem zespołu jest Robert Majewski. Pomimo tego, że chór działa zaledwie trzy lata, ma na swoim koncie mnóstwo sukcesów. Warto wspomnieć, że chórzyści towarzyszyli na scenie wielu polskim gwiazdom, takim jak Artur Andrus, Alicja Majewska, Olga Pasiecznik czy Włodzimierz Korcz.