Trudne warunki na drogach w powiecie

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

W ciągu zaledwie kilku godzin Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego odebrało w czwartek ponad 20 telefonów z prośbą o interwencje w sprawie zasypanych dróg w powiecie płockim. Niektóre ulice są całkowicie nieprzejezdne.

Na drogach w powiecie, od godz. 2 w nocy pracuje ponad 40 jednostek, należących do służb odpowiedzialnych za odśnieżanie, jednak warunki na drogach są nadal bardzo ciężkie. – Powodem, dla którego częściowo nieprzejezdne pozostają niektóre z jezdni, jest duża siła wiatru, który nieprzerwanie nawiewa śnieg – wyjaśniał Marcin Błaszczyk, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Płocku. – Jednak żadna z dróg nie pozostała nieprzejezdna dłużej niż trzy godziny. Przez 24 godziny na dobę pracownicy Zarządu Dróg Powiatowych prowadzą szeroko zakrojoną akcję odśnieżania. Na bieżąco Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego, personel baz rozmieszczonych na terenie powiatu i pracownicy ZDP odbierają telefony od mieszkańców i reagują natychmiast – dodał.

Jak poinformowała nas Dagmara Kobla-Antczak, rzeczniczka prasowa Starostwa Powiatowego w Płocku, utrudnienia występują na wielu odcinkach dróg. Szczególną ostrożność powinni zachować wszyscy kierowcy planujący wyjazd poza miasto.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji