REKLAMA

Transformator stanął w ogniu. Uderzył w niego piorun [FILM, ZDJĘCIA]

REKLAMA

W nocy z niedzieli na poniedziałek, podczas silnej burzy piorun uderzył w transformator w Słubicach. Instalacja zapaliła się. Tymczasem w Cekanowie doszło do zalania zakładu produkcyjnego.

W nocy z 11 na 12 lipca przez region przetoczyła się silna burza. W wyniku dużych opadów i licznych wyładowań atmosferycznych, konieczne były interwencje straży pożarnej. Doszło między innymi do pożaru transformatora w miejscowości Słubice przy ul. Płockiej po tym, jak w instalację uderzył piorun.

fot. OSP Słubice

– Już z oddali widać było gęsty czarny dym, który zwiastował rozwinięty pożar, co potwierdzone zostało na miejscu. Miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone, na drodze wojewódzkiej nr 575 wprowadzony został ruch wahadłowy – informuje OSP Słubice.

fot. OSP Słubice

– Po potwierdzeniu braku zasilania przystąpiliśmy do działań. W pierwszym rzucie do zduszenia płomieni użyty został agregat proszkowy oraz gaśnice proszkowe. Następnie użyta została jedna linia gaśnicza w natarciu, zasilana środkiem pianotwórczym – relacjonuje OSP Słubice.fot. OSP Słubice

W trakcie akcji do działań dołączyła PSP Płock oraz pogotowie energetyczne. Zdarzenie uwiecznił kamerą zamontowaną na hełmie jeden ze strażaków ochotników OSP Słubice.

Ulewny deszcz zalał również jeden z lokalnych zakładów produkcyjnych. Ucierpiała hala przy ul. Płockiej w Słupnie. Na miejsce udali się strażacy ochotnicy z OSP Słupno i OSP Cekanowo, którzy odpompowali wodę, która wdarła się do budynku.

fot. OSP Cekanowo
fot. OSP Cekanowo
fot. OSP Cekanowo

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Kolejny Artykuł

Komentarze 1

  1. Anonim says:

    Transformatory nie posiadają instalacji odgromowj?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA


  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU