W piątkowy poranek na drodze krajowej nr 62 w miejscowości Wilczkowo doszło do śmiertelnego wypadku. Kierujący oplem 64-letni mężczyzna uderzył w drzewo. W wyniku zdarzenia, śmierć na miejscu poniosła 95-letnia pasażerka pojazdu.
Do tragicznego zdarzenia doszło w piątek, 16 maja, tuż przed godziną 6 rano. Na drodze krajowej nr 62 w miejscowości Wilczkowo kierowca samochodu marki Opel stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo.
– Policjanci wstępnie ustalili, że 64-letni kierujący oplem zjechał na przeciwległy pas ruchu, a następnie uderzył w drzewo. Mężczyzna najprawdopodobniej zasnął za kierownicą – poinformowała podkom. Monika Jakubowska, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Płocku.
Tragiczny bilans wypadku
W wyniku zdarzenia, śmierć na miejscu poniosła 95-letnia pasażerka pojazdu. Kierowca oraz druga pasażerka – 57-letnia kobieta – zostali przewiezieni do szpitala. Stan poszkodowanych nie został na razie ujawniony. Wszyscy uczestnicy wypadku to mieszkańcy Gostynina.
Policja prowadzi szczegółowe postępowanie wyjaśniające okoliczności i przyczyny tego tragicznego zdarzenia. Na miejscu pracowały wszystkie służby ratunkowe, w tym straż pożarna i zespoły ratownictwa medycznego.
Utrudnienia w ruchu
Na skutek wypadku, wprowadzono czasowe zmiany w organizacji ruchu.
– Ruch w miejscu zdarzenia odbywa się wahadłowo. Utrudnienia mogą potrwać do godz. 11 – przekazała rzeczniczka płockiej policji.
Policja apeluje do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności podczas poruszania się na tym odcinku drogi krajowej nr 62 oraz o stosowanie się do poleceń funkcjonariuszy kierujących ruchem w rejonie wypadku.
Zmęczenie za kierownicą – śmiertelne zagrożenie
Wstępne ustalenia policji wskazują, że przyczyną wypadku mogło być zaśnięcie kierującego za kierownicą. Eksperci ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego przypominają, że zmęczenie jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych, szczególnie tych, do których dochodzi we wczesnych godzinach porannych.
Policja apeluje do kierowców, aby nie lekceważyli objawów zmęczenia podczas jazdy. Jeśli odczuwają senność, najlepszym rozwiązaniem jest zatrzymanie się w bezpiecznym miejscu i zrobienie krótkiej drzemki lub przerwy na odpoczynek. Nawet kilkunastominutowy postój może uratować życie.







![Tomasz Kominek: budżet obywatelski, Wisła i schronisko [PODCAST]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/02/TomaszKominek-120x86.jpeg)
![Herstorie odwagi. Te kobiety łączy jedno… [PODCAST]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/02/biblioteka-120x86.jpeg)


![Zderzenie trzech aut. Dwie osoby w szpitalu [ZDJĘCIA]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/02/zderzenie-trzech-aut-Plock-Sikorz-luty-2026-2-360x180.jpg)







![Herstorie odwagi. Te kobiety łączy jedno… [PODCAST]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/02/biblioteka-360x180.jpeg)




![Rusza Letni Festiwal Muzyczny z Płocką Orkiestrą Symfoniczną [WSTĘP WOLNY]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2025/08/fortepian-360x180.jpg)

![Czy szkoła przygotowuje do życia? Młodzież zabrała głos [PODCAST]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/02/staszic-360x180.jpeg)




![Studniówka „Bergerowej” pełna elegancji [FILM, FOTO]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/01/studniowka_bergerowa_2026-57-360x180.jpg)












![Bieg Tropem Wilczym w Osadzie Młynarza. Patriotyzm, sport i żurek [PODCAST]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/02/adrenaline-360x180.jpeg)




![Prezentacja Wisły Płock [FILM, ZDJĘCIA]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/01/Prezentacja-Wisly-Plock-Mazovia-styczen-2026-6-360x180.jpg)



![Tomasz Kominek: budżet obywatelski, Wisła i schronisko [PODCAST]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/02/TomaszKominek-360x180.jpeg)


![Jak mija zima na drogach i czy grozi nam powódź? [PODCAST]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/02/starosta-360x180.jpeg)





