REKLAMA

Tragiczny weekend na płockich drogach. Jest ofiara śmiertelna

REKLAMA

Miniony weekend nie należał do bezpiecznych. Tylko w przeciągu ostatnich dni policja odnotowała łącznie 6 wypadków (2 w mieście i 4 w powiecie), 22 kolizje (18 w mieście i 4 w powiecie), zatrzymała 3 nietrzeźwych kierowców, a 24 osoby doprowadziła do izby wytrzeźwień. 

Do dwóch wypadków doszło w Płocku. Pierwszy z nich miał miejsce 29 lipca (piątek) w godzinach popołudniowych na ul. Sienkiewicza. Policjanci, którzy byli na miejscu zdarzenia ustalili, że kierująca pojazdem marki Nissan nie zachowała bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdem poprzedzającym marki Peugeot i najechała na jego tył. W wyniku zdarzenia pasażerka, podróżująca peugeotem, doznała urazu kręgosłupa i została przewieziona do szpitala.

Tego samego dnia, 29 lipca, w godzinach wieczornych na al. Armii Krajowej kierująca pojazdem marki Citroen wymusiła pierwszeństwo przejazdu kierującemu motocyklem. W wyniku zdarzenia, motocyklista doznał złamania ręki. Informowaliśmy o tym jeszcze w piątek.

Wypadek motocyklisty. Czytelnik: To było wymuszenie

Do pozostałych wypadków doszło w powiecie płockim. O dwóch z nich, które miały miejsce w Nowym Reczynie oraz w Brochocinie (gdzie zginął 10-letni chłopiec), pisaliśmy we wcześniejszych artykułach.

Śmiertelny wypadek w Brochocinie. Nie żyje dzieckoKolejny zdarzył się 30 lipca, w sobotę. Na drodze krajowej nr 60, w rejonie skrzyżowania z drogą wojewódzką, pomiędzy Płockiem a Rogozinem, doszło do wypadku z udziałem dwóch aut. Policjanci ustalili wstępnie, że kierujący samochodem marki Toyota wymusił pierwszeństwo przejazdu kobiecie kierującej fiatem. W wyniku zdarzenia, kierująca doznała obrażeń ciała i została przewieziona do szpitala. Na szczęście obrażenia te nie zagrażają jej życiu.

Również w sobotę, 30 lipca, w miejscowości Wymyśle Polskie doszło do potrącenia pieszego przez kierowcę, który po zdarzeniu odjechał z miejsca wypadku. Pieszy z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Policja nie ma informacji, aby zagrażały one jego życiu.

Jeśli chodzi o nietrzeźwych kierowców, to zostali oni zatrzymani w Płocku na ul. Gwardii Ludowej i Tysiąclecia oraz w powiecie płockim w miejscowości Brochocin.

Poza tym, w miniony weekend policja odnotowała jeszcze szereg innych przestępstw i wykroczeń. 29 lipca, na pl. Stary Rynek w Płocku doszło do zniszczenia mienia poprzez oblanie farbą wyposażenia ogródka piwnego. Właściciel ocenił straty na około 10 tysięcy złotych.

W nocy z 30 na 31 lipca na ul. Tumskiej sprawca włamał się do jednego z mieszkań i ukradł armaturę hydrauliczną oraz przewody elektryczne. Straty wyniosły 1400 złotych.

31 lipca, w niedzielę, na ul. Browarnej sprawca uszkodził szybę w drzwiach wejściowych do domu. Straty to około 2 tysięcy złotych.

Tego samego dnia na ul. Okrzei doszło do kradzieży z zamkniętego pojazdu saszetki wraz z zawartością – dokumentami i kluczykami od samochodu.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU