Tragiczny weekend na drogach. Trzy wypadki, jeden śmiertelny

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Pomimo pięknej pogody, to nie był spokojny weekend. 25 kolizji (w tym 15 w Płocku) oraz trzy wypadki, z których jeden był śmiertelny – to bilans zdarzeń na drogach Płocka i powiatu płockiego. Nie zabrakło też kradzieży.

Do pierwszego z wypadków doszło w Płocku, 8 września, na ul. Narodowych Sił Zbrojnych.

– Policjanci na miejscu wstępnie ustalili, że kierująca samochodem fiat seicento, 20-letnia kobieta, uderzyła w bok pojazdu volkswagen passat, którym kierował 22-letni mężczyzna – mówi Krzysztof Piasek, rzecznik płockiej policji. – W wyniku zdarzenia, pasażer fiata doznał obrażeń ciała i został przewieziony do szpitala. Nie mamy informacji, aby obrażenia zagrażały jego życiu – wyjaśnia rzecznik.

Kolejny wypadek miał miejsce 9 września w Ciółkowie (gm. Radzanowo). Według wstępnych ustaleń policjantów, kierujący hondą civic, wykonując manewr wyprzedzania, uderzył w tył fiata siena. – W
wyniku zdarzenia, kierująca fiatem doznała obrażeń ciała i została przewieziona do szpitala. Nie mamy informacji, aby obrażenia zagrażały jej życiu – informuje rzecznik płockiej policji.

Do tragicznego wypadku doszło na drodze powiatowej w miejscowości Perki (gm. Mała Wieś), 10 września około godz. 20.30.

– Policjanci na miejscu wstępnie ustalili, że kierujący samochodem suzuki, potrącił jadącego rowerem bez oświetlenia i bez żadnych elementów odblaskowych mężczyznę – mówi Krzysztof Piasek. Niestety, w wyniku zdarzenia, rowerzysta poniósł śmierć.

Kierujący samochodem suzuki to 21-letni mieszkaniec powiatu płockiego, natomiast rowerzysta, który zginął na miejscu, to 43-letni mieszkaniec powiatu płockiego.Dokładne przyczyny i okoliczności zdarzenia będą wyjaśniane w toku przeprowadzonego postępowania.

Policjanci zatrzymali także aż 5 nietrzeźwych kierowców, w Płocku na ul. Bielskiej i Miodowej oraz na terenie powiatu w miejscowościach: Wola Brwileńska (gm. Nowy Duninów), Wyszogród i Gąbin.

Pomiędzy 7 a 8 września w Płocku przy ul. Narodowych Sił Zbrojnych uszkodzono elewację budynku, poprzez pomalowanie jej farbą. Wartość strat to ok. 1000 zł.

6 września w Płocku przy ul. Chopina, skradziono portfel z zawartością dokumentów i pieniędzy. Wartość strat wyniosła ok. 1400 zł.

“PSM mafia…” i nazwiska władz spółdzielni – napis na jednym z płockich bloków

Podziel się:

1 komentarz

  1. Komentarz odnośnie rowerzystów w powiecie. Dzisiaj tj. 11.09 wracałam z zakupów w miejscowości Smardzewo. Na wysokości szkoły młody chlopak tak na oko gdzieś 12-15 lat na drodze wojewódzkiej jechał sobie na jednym kole na rowerze no i niestety zaczął tracić równowagę i go zarzuciło, zapewniam gdybym miała większą prędkość dzieciak wpadł by mi pod samochód, całe szczęście że zwolnilam i czekalam na możliwość wyprzedzenia go. Zatrzymałam się i spytalam. Czy życie jest mu nie miłe, czy ten wiek w którym jest już w zupełności mu wystarczy. Powiedzialam, że jak chce jeździć w takim stylu jak tetaz jedzie to niech zmieni trasę na jakąś boczną. Bylam tak roztrzesiona, wystraszona tym bardziej, że z tyłu nadjezdzal tir..moj Boże co by to było jak by na tira trafił.

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji