REKLAMA

Tragiczny weekend na drogach Płocka i powiatu płockiego. Aż 6 wypadków, jeden śmiertelny

REKLAMA

Do 6 wypadków i 31 kolizji doszło w miniony weekend na drogach Płocka i powiatu płockiego. Policjanci zatrzymali również 9 nietrzeźwych kierowców, nie zabrakło też kradzieży.

Do pierwszego z wypadków doszło 12 lipca około godz. 7.40 w miejscowości Ciućkowo (gm. Wyszogród).

Jak informowaliśmy, policjanci wykonujący czynności na miejscu zdarzenia wstępnie ustalili, że kierujący citroenem, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu volkswagenem, który wyprzedzał na skrzyżowaniu samochód ciężarowy. Citroen zderzył się z volkswagenem, a ten uderzył w naczepę mana.

– 51-letni kierujący citroenem z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala – informuje sierż. sztab. Marta Lewandowska, oficer prasowy płockiej policji.

Znów zderzenie aut w gminie Wyszogród

Kolejne zdarzenie drogowe miało miejsce w piątek, 12 lipca około godz. 14.35 w miejscowości Wymyśle Polskie (gm. Słubice).

– Policjanci wykonujący czynności na miejscu zdarzenia wstępnie ustalili, że kierujący bmw, 25-latek z powiatu płockiego, podczas wyprzedzania rowerzysty nie zachował bezpiecznego odstępu i potrącił go. 43-letni mieszkaniec Warszawy został przewieziony z obrażeniami ciała do szpitala – informuje sierż. sztab. Marta Lewandowska.

Trzeci wypadek miał miejsce również w piątek, 12 lipca.

– Około godz. 23.35 w miejscowości Popłacin (gm. Nowy Duninów), według wstępnych ustaleń policjantów, kierujący fordem, 27-letni płocczanin, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i dachował – wyjaśnia Marta Lewandowska.

Do szpitala z obrażeniami ciała przewieziona została pasażerka auta.

Również sobota nie obyła się bez wypadków. Do pierwszego z nich doszło 13 lipca około godz. 16.40 w miejscowości Brody Duże (gm. Mała Wieś).

Według wstępnych ustaleń policji, kierujący oplem, który jechał w kierunku Wyszogrodu, chcąc uniknąć uderzenia w bociana, stracił panowanie nad pojazdem i dachował. 27-letni kierujący został z obrażeniami ciała przewieziony do szpitala.

Kolejny z wypadków miał miejsce 13 lipca około godz. 21.30 w Bielsku na ul. Płockiej.

Jak informowaliśmy, według wstępnych ustaleń, 45-letni kierujący volkswagenem w niewyjaśnionych na tę chwilę okolicznościach zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się z kierującym skodą. Kierujący volkswagenem oraz kierujący skodą i jego pasażerka przewiezieni zostali z obrażeniami ciała do szpitala.Nagle zjechał na przeciwległy pas ruchu. Wypadek w Bielsku

Do tragicznego zdarzenia drogowego doszło w niedzielę, 14 lipca około godz. 10 w Brudzeniu Dużym na ul. Płockiej.

– Policjanci wykonujący czynności na miejscu zdarzenia wstępnie ustalili, że 62-letni kierujący oplem, podczas skrętu w lewo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu motocyklem. W wyniku poniesionych obrażeń, 21-letni motocyklista z powiatu płockiego zmarł – informuje sierż. sztab. Marta Lewandowska.

Tragiczny wypadek w gminie Brudzeń Duży. Nie żyje młody motocyklista [FOTO]

W miniony weekend nie zabrakło też zdarzeń o charakterze kryminalnym.

12 lipca w Płocku przy ul. Szarych Szeregów włamano się do mieszkania w budynku jednorodzinnym, z którego skradziono aparaty fotograficzne o łącznej wartości 15 tys. zł.

Tego samego dnia w Płocku przy ul. Łączniczek, około południa seniorka wpuściła do mieszkania nieznajomą młodą kobietę (jak określiła, w wieku około 30 lat), która prosiła o możliwość skorzystania z toalety. Niestety, po opuszczeniu przez nieznajomą mieszkania, 82-letnia mieszkanka Płocka zorientowała się, że z jej mieszkania zginęło 5 tys. zł.

– Apelujemy o zachowanie ostrożności w kontaktach z osobami nieznajomymi, które pod różnego typu pozorami chcą wejść do mieszkania – mówi sierż. sztab. Marta Lewandowska.

14 lipca w Borowicach (gm. Bodzanów) znaleziono natomiast granat moździerzowy, który został zabezpieczony przez patrol sapersko-minerski.

Na drogach nie zabrakło też nietrzeźwych kierujących. Trzech zatrzymanych zostało przez policjantów na terenie Płocka, a sześciu na terenie powiatu płockiego.

Gdzie radar?
15 lipca policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego będą pełnić służbę w radiowozie nieoznakowanym z videorejestratorem w godz. 16-0 na terenie miasta Płocka oraz trasie Płock-Bronowo Zalesie.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 2

  1. Radosław says:

    Mam ważne informacje dla rodziny osób poszkodowanych. 736 948 695

  2. Anka says:

    W bloku jednorodzinnym?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU