REKLAMA

Tragedia nad Jeziorem Białym. Utonął chłopak

REKLAMA

Nieco ponad pół godziny drogi od Płocka, w Gorzewie (powiat gostyniński) utonął 19-latek. Do tragedii doszło w sobotnie popołudnie.

8 sierpnia w godzinach popołudniowych 19-letni mieszkaniec powiatu płockiego utonął w Jeziorze Białym, w miejscowości Gorzewo.

PowiązaneTematy

Nie znamy jeszcze dokładnych okoliczności tego zdarzenia, wiadomo jedynie, że do utonięcia doszło kilkanaście, może dwadzieścia metrów od brzegu. Śledztwo w tej sprawie prowadzi policja pod nadzorem prokuratury.

Według wstępnych ustaleń policji, to grupa płetwonurków, odbywająca szkolenie, zauważyła na dnie jeziora zwłoki mężczyzny. Strażacy wyciągnęli ciało 19-latka, natychmiast podjęto też akcję reanimacyjną, która jednak nie przyniosła skutku.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że mężczyzna wraz z trzema kolegami przyjechał nad Jezioro Białe na wypoczynek. Według relacji świadków, wszyscy młodzi mężczyźni wcześniej spożywali alkohol, i to – prawdopodobnie – było przyczyną tragedii.

Jezioro Białe położone jest w województwie mazowieckim, w powiecie gostynińskim. W 2008 roku nad jeziorem była kręcona część zdjęć do filmu „Tatarak” Andrzeja Wajdy. Średnia głębokość jeziora wynosi 9,9 m, natomiast głębokość maksymalna – 31,3 m.