REKLAMA

To już pewne – najbliższa niedziela handlowa, zmiany w rozkładzie Komunikacji Miejskiej

REKLAMA

W Dzienniku Ustaw ukazał się już nowelizacja ustawy, która wyjątkowo zezwala na handel w niedzielę, 6 grudnia. Komunikacja Miejska w Płocku zmienia w związku z tym rozkład jazdy autobusów.

Zgodnie z oczekiwaniami, w piątek, 4 grudnia, Prezydent RP Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy, która zezwala na handel w niedzielę 6 grudnia. Nowelizacja ukazała się już w Dzienniku Ustaw. Dzięki temu, ma zmniejszyć się liczba klientów, robiących zakupy w okresie przedświątecznym. Zapis ten znalazł się w ustawie o szczególnych rozwiązaniach, związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

W związku z tym, Komunikacja Miejska w Płocku podjęła decyzję, że 6 grudnia autobusy wszystkich linii kursować będą według sobotniego rozkładu jazdy.

Zgodnie obowiązującymi przepisami o ograniczeniu handlu w niedziele, zakaz handlu nie będzie obowiązywał też w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie: 13 i 20 grudnia. Autobusy Komunikacji Miejskiej w Płocku i w te niedziele handlowe będą kursować jak w soboty.Najbliższa niedziela będzie handlowa? Senat przyjął ustawę

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU