REKLAMA

To już pewne. Marek Owsik na prezydenta!

REKLAMA

We wtorek, 16 września, odbyła się prezentacja Samorządnych.pl, którzy współpracują z ogólnopolskim Porozumieniem Ruchów Miejskich. Podczas spotkania potwierdzono przypuszczenia o kandydacie na prezydenta Płocka z tego ugrupowania. 

PowiązaneTematy

Program Samorządnych.pl poznamy za kilkanaście dni, dziś przedstawiono zarys działań, w kierunku których będą zmierzać. – Na temat całego programu będziemy rozmawiać w najbliższym czasie – powiedział Marek Owsik, kandydat na Prezydenta Miasta Płocka. – Robimy tak, ponieważ najważniejsze jest dla nas to, że dziś większość mieszkańców Płocka dowiaduje się o naszej inicjatywie wyborczej. Dlatego podkreślam, że na naszych listach są miejsca dla wszystkich, którzy są po pierwsze ambitni, po drugie chcą zmieniać to miasto i, co najważniejsze, nie są upartyjnieni – dodał aktualny radny osiedla Dworcowa.

Podczas konferencji przedstawiono również 10 tez miejskich, które kandydat na prezydenta osobiście przybił do drzwi ratusza, a opisanych podtytułem „dla tych, którzy stracili wiarę w płocką demokrację”. Czytamy w nich między innymi: „Mieszkańcy Płocka mają niezbywalne prawo do godnego życia w tym mieście i decydowania o nim” czy „Zastopujmy wyjazd płocczan za chlebem”.

Samorządni.pl to ugrupowanie, składające się w dużej mierze ze znanych społeczników, którzy mają w swoim dorobku wiele ciekawych przedsięwzięć na rzecz miasta. Po co w tym wypadku zrzeszać się w grupę polityczną? –  Mamy ogromne doświadczenie przez lata działalności takiej, de facto, opozycyjnej – odpowiada Joanna Kusiak, rzecznik Porozumienia Ruchów Miejskich. – Doszliśmy do takiego punktu, w którym zauważyliśmy, że pewne rzeczy da się zrobić wchodząc tylko w struktury demokratyczne. Z otwartą przyłbicą wchodzimy do polityki, jesteśmy polityczni, tylko chcemy tacy być w inny sposób niż partie. Dla nas polityka to nie jest ideologia, ale to etos zaangażowania oddolnego – dodaje.Samorządni wystawią pełne listy kandydatów na radnych we wszystkich okręgach i, jak mówiono na konferencji, nie wystąpi tu zjawisko zamykania się na chętnych do działania. W szeregach ugrupowania mogą działać zarówno ludzie bardzo młodzi, jak i seniorzy, zwracając uwagę na ważne tematy z ich punktu widzenia.

Po spotkaniu odbył się happening, poświęcony przestrzeni zielonej Płocka.REKLAMA
Kolejny Artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU