REKLAMA

To będzie walka roku! Różal vs Le Banner

REKLAMA

Fani kickboxingu powinni zarezerwować sobie 13 kwietnia na wydarzenie, które określane jest mianem najważniejszego starcia w historii kickboxingu w Polsce. Podczas DSF Kickboxing Challenge 14, jako walkę wieczoru zaplanowano starcie dwóch legend sportów walki – płocczanina Marcina „Różala” Różalskiego z Francuzem Jerome Le Bannerem.

Na początku grudnia ogłoszono datę wyczekiwanego debiutu „Różala” w federacji, nie znano jednak wówczas nazwiska jego przeciwnika. Ogłoszono je przed samymi świętami – 13 kwietnia w Warszawie słynny płocczanin zmierzy się z równie legendarnym Francuzem.

Jerome Le Banner, czyli słynny „Geronimo”, mierzy 190 cm wzrostu i waży około 120 kilogramów. Niewątpliwie to prawdziwa legenda sportów walki – 44-letni Francuz właściwie od początku swojej kariery utrzymuje się w ścisłej czołówce w formułach K-1, Muay Thai oraz Oriental Rules. Jak podaje portal dsfchallenge.com, walczył na całym świecie, wygrywał z najlepszymi i wielokrotnie zdobywał tytuły mistrza świata ISKA oraz WKN. Imponują jego statystyki – z ostatnich 10 walk wygrał 9, jego zawodowy rekord to 81 zwycięstw, w tym 65 zakończonych przed czasem.

Marcin Różalski nie będzie miał więc łatwego zadania, aczkolwiek już podpisując kontrakt z DSF Kickboxing Challenge, płocczanin tłumaczył, że interesują go wyłącznie walki na wysokim poziomie sportowym, z międzynarodowymi gwiazdami K-1.

– W końcu ziści się jedno z moich wielkich sportowych marzeń – mówił na łamach dsfchallenge.com płocki kickboxer. – Już w 2012 roku dwa razy miało dojść do mojej walki z Le Bannerem w formule MMA, ale z powodów ode mnie niezależnych musiałem obejść się smakiem. Teraz jesteśmy zabezpieczeni i nic nie stanie nam na przeszkodzie. Zmierzę się w ringu z prawdziwą legendą kickboxingu i nie mam wątpliwości, że damy świetny pojedynek pełen ekscytujących wymian ciosów i kopnięć. Dziękuję federacji DSF Kickboxing Challenge za tę możliwość i 13 kwietnia zapraszam wszystkich kibiców do Warszawy. Nie wiem, jak Torwar to wytrzyma! – przytacza słowa Marcina Różalskiego dsfchallenge.com. 

Gala DSF Kickboxing Challenge 14 odbędzie się 13 kwietnia w hali Torwar w Warszawie. Bilety są do nabycia na www.ticketclub.pl.

źródło: dsfchallenge.com

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU