NoveKino Przedwiośnie od 20 października zaprasza na cztery premierowe propozycje, Bajkoranki oraz Spotkania Filmowe, a od 25 października na premierę oczekiwaną przez fanów komiksów Marvela – “Thor: Ragnarok”.

Ach śpij kochanie

Pierwsza premierowa propozycja to polski film “Ach śpij kochanie”, gdzie w głównej roli zobaczymy znakomitego aktora Andrzeja Chyrę. Na ekranie pojawią się również: Tomasz Schuchardt, Katarzyna Warnke, Bogusław Linda, Arkadiusz Jakubik, Andrzej Grabowski, Karolina Gruszka i inni.

Od kilku lat w Krakowie i okolicach znikają ludzie. W sumie 67 osób. Młody śledczy Karski, wbrew swoim przełożonym, stawia hipotezę o seryjnym mordercy. Wkrótce w kręgu podejrzanych pozostaje tylko jeden człowiek – Władysław Mazurkiewicz, zwany Pięknym Władkiem. To król życia, zamożny kobieciarz, szanowany obywatel, ale także człowiek o zaskakujących powiązaniach, hipnotycznym uroku i niejasnej przeszłości. Karski w trakcie śledztwa zaczyna napotykać na coraz większe trudności. Znikają dowody i akta spraw. Ludzie, którym ufał, odwracają się przeciw niemu, a między nim i podejrzanym tworzy się nietypowa relacja… A w tle całej sprawy jak duch pojawia się tajemnicza piękna kobieta.
REŻYSERIA: Krzysztof Lang OBSADA: Karolina Gruszka, Tomasz Schuchardt, Katarzyna Warnke, Andrzej Chyra, Arkadiusz Jakubik.

Człowiek z magicznym pudełkiem

Druga premierowa propozycja to również polski film, wyreżyserowany przez Bodo Koxa “Człowiek z magicznym pudełkiem”.

Bodo Kox – twórca wielokrotnie nagradzanej „Dziewczyny z szafy”, najlepszego polskiego filmu MFF Camerimage, powraca z kolejnym projektem. Najnowsze dzieło laureata nagrody Polskiej Akademii Filmowej – „Człowiek z magicznym pudełkiem” – to niezwykła historia miłości potrafiącej pokonać wszelkie granice czasoprzestrzeni. Scenariusz „Człowieka z magicznym pudełkiem” otrzymał specjalne wyróżnienie w prestiżowym konkursie ScripTeast im. Krzysztofa Kieślowskiego w Cannes. Film znalazł się w prestiżowym gronie filmów nominowanych do Złotych Lwów 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. W październiku 2017 roku obraz zostanie pokazany na 33. Warszawskim Festiwalu Filmowym oraz na 22. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Busan.

Warszawa, rok 2030. Wydawać by się mogło, że dla Adama (Piotr Polak) lepsze jutro było… wczoraj. Dotknięty zanikiem pamięci bohater musi zacząć wszystko od nowa. Przeprowadza się i rozpoczyna pracę w potężnej korporacji. Poznaje w niej atrakcyjną Gorię (Olga Bołądź), którą jest totalnie oczarowany. Początkowo dziewczyna opiera się jego zalotom, uparcie twierdząc, że nie jest w jej typie. Gdy jednak romans nabiera rumieńców, chłopak dokonuje niebywałego odkrycia. W swoim nowym mieszkaniu znajduje stare radio, które nadaje audycje z lat 50. Okazuje się, że odbiornik emituje również fale umożliwiające teleportację. Podczas jednej z podróży Adam „utyka” w 1952 roku. Zaniepokojona nieobecnością ukochanego Goria podejmuje się fascynującej, ale i niebezpiecznej misji sprowadzenia go z powrotem.
REŻYSERIA: Bodo Kox OBSADA: Olga Bołądź, Piotr Polak, Sebastian Stankiewicz.

Geostorm

Kolejna premier to kino katastroficzne “Geostorm”.

Kiedy katastrofalne w skutkach zmiany klimatu zaczynają zagrażać istnieniu Ziemi, rządy wszystkich państw świata jednoczą siły i tworzą program o kryptonimie Dutch Boy Program. Obejmuje on sieć satelitów otaczających całą planetę, które uzbrojono w technologię z dziedziny geoinżynierii, zaprojektowane, aby powstrzymywać powstawanie klęsk żywiołowych. Po dwóch latach niezakłóconego działania system ochronny zaczyna szwankować. Zadanie usunięcia awarii zostaje powierzone dwóm braciom, którzy od dawna nie utrzymują ze sobą kontaktu. Będą musieli zdążyć rozwiązać problem, zanim olbrzymich rozmiarów geoburza pochłonie całą planetę.
REŻYSERIA: Dean Devlin OBSADA: Jeremy Ray Taylor, Gerard Butler, Abbie Cornish.

Potworna rodzinka

Nowość dla dzieci to animacja “Potworna rodzinka” w wersji z dubbingiem 2D i 3D.

Fay Sielska jest zwyczajną, nieco zbuntowaną nastolatką. Jej młodszy brat, Max z racji nieprzeciętnej inteligencji ma na pieńku ze szkolnymi łobuzami. Rodzice natomiast są tak zapracowani, że ledwie znajdują czas na życie rodzinne. Pewnego dnia Fay zabiera wszystkich Sielskich na bal przebierańców. Sama przebiera się za mumię, jej brat za wilkołaka, mama za wampirzycę, a tata za samego Frankensteina. Zabawa jest przednia, aż do chwili, gdy okazuje się, iż na skutek klątwy ich przebrania przestały być tylko żartem, a stały się rzeczywistością. Tak, tak! Sielscy zostali zamienieni w potwory! Od tej chwili robią wszystko, by zdjąć klątwę i uniknąć zaczepek ze strony namolnego hrabiego Draculi. Wkrótce okaże się jednak, że bycie potworem ma też swoje dobre strony. Max może sam sobą poszczuć szkolnych rozrabiaków, jego tata jest silniejszy niż wszyscy Avengersi, mama hipnotyzuje nawet sprzedawców w sklepie, a Fay jest po prostu nieśmiertelna!
REŻYSERIA: Holger Tappe OBSADA (dubbing) : Katarzyna Kwiatkowska, Joanna Kołaczkowska, Mirosław Zbrojewicz.

Bajkoranki: Traktorek Florek

W sobotę i niedzielę o godzinie 11 zapraszamy na cykl skierowany do najmłodszych, czyli Bajkoranki. Seanse odbędą się o godzinie 11, bilety w cenie 12 złotych. Przed seansami odbędzie się losowanie nagród na zasadach Happy Seats. Po seansach zapraszamy na warsztaty i animacje, które poprowadzą aktorzy z Teatru Form Wielu. 21 i 22 października zostanie wyświetlony film familijny “Traktorek Florek”.

Czy przyjaźń między dzieckiem, dorosłym, traktorem a kozą jest możliwa? Oczywiście, że tak! Szczególnie gdy chodzi o wspólną sprawę, którą jest dobro farmy i honor jej gospodarza. Traktorek Florek to opowieść nie tylko o tym, że na wsi nie ma nudy i jest to genialne miejsce na spędzenie wakacji, ale również o solidarności, współpracy oraz wzajemnej trosce. Dynamiczna i zabawna opowieść – na tle sielskiego krajobrazu – nie pozwalająca przestać się śmiać.

Fatima. Ostatnia tajemnica

W poniedziałek, 23 października, zapraszamy na seans filmu “Fatima. Ostatnia tajemnica”, który zostanie wyświetlony w ramach Płockich Dni Kultury Chrześcijańskiej. Seans o godzinie 17.30.

Monica, poszukująca pracy montażystka, dostaje propozycję zmontowania filmu o konsekwencjach objawień fatimskich. Jako agnostyczka przyjmuje zlecenie z niechęcią. Podczas pracy przed jej oczami przewinie się kronika nadzwyczajnych wydarzeń, które zmącą jej spokój, aby w końcu na zawsze odmienić jej życie. Czy objawienia fatimskie naznaczyły historię świata? Dziwne “zbiegi okoliczności” wskazują, że tajemnicze objawienia z Fatimy wpłynęły na bieg historii ostatnich stu lat. Intrygujący obraz hiszpańskich twórców na styku fabuły i dokumentu ujawnia nieznane fakty i przedstawia fascynujący przegląd zdarzeń, które na długo zapadną w pamięć. Dodatkową niespodzianką dla polskich widzów będzie fakt, jak wiele wątków tej opowieści dotyczy naszego kraju.

Spotkania Filmowe: Frantz

Również w poniedziałek, 23.10, zapraszamy na Spotkania Filmowe i pokaz filmu “Frantz”. Seans odbędzie się o godzinie 18.30, bilety w cenie 15 złotych. Przed seansem zapraszamy na mały poczęstunek: herbata oraz ciastko. Odbędzie się również losowanie nagród na zasadach Happy Seats.

Film francuskiego mistrza suspensu i delikatnej erotyki, Françoisa Ozona, to stylowa i sugestywna mieszanka romansu i kryminału w stylu retro. Obraz pokazywany na wielu festiwalach filmowych, został nagrodzony między innymi w Wenecji 2016. Niewielkie niemieckie miasto, lata 20., tuż po wojnie. Młoda Niemka, Anna, odwiedza miejsce spoczynku poległego na froncie narzeczonego. Ku swemu zdumieniu, dziewczyna spotyka nad grobem Frantza tajemniczego mężczyznę obcego pochodzenia.
Mężczyzna, Adrien, okazuje się przybyszem z Francji. Przedstawia się jako przyjaciel zmarłego. Z biegiem czasu między Francuzem a Niemką zaczyna się rodzić osobliwa więź. Tylko czy Adrien rzeczywiście jest tym, za kogo się podaje?

Thor: Ragnarok

W środę, 25 października, zapraszamy na premierę filmu “Thor: Ragnarok”, który będzie wyświetlany w dwóch wersjach: 2D napisy oraz dubbing, a od 27 października w aż czterech wersjach do wyboru: 2D i 3D dubbing oraz napisy.

Thor zostaje uwięziony po drugiej stronie wszechświata. Osłabiony i pozbawiony młota musi znaleźć sposób, by powrócić do Asgardu i stawić czoła bezwzględnej Heli oraz powstrzymać Ragnarok – “zmierzch bogów”, zagładę świata i całej asgardzkiej cywilizacji. Przedtem jednak musi stanąć do gladiatorskiego pojedynku na śmierć i życie z byłym sprzymierzeńcem i członkiem drużyny Avengers, niesamowitym Hulkiem.
REŻYSERIA: Taika Waititi OBSADA: Chris Hemsworth, Tom Hiddleston, Cate Blanchett

Ponadto w repertuarze:

  • najnowszy film Patryka Vegi “Botoks” – Losy czterech kobiet pracujących w służbie medycznej splatają się w szpitalu, gdzie dochodzi do wielu nielegalnych przedsięwzięć.;
  • kryminał na podstawie bestsellerowej powieści Jo Nesbø “Pierwszy śnieg” napisy – Detektyw Harry Hole bada sprawę zaginięcia kobiety, której szalika użyto do przystrojenia ulepionego przed jej domem bałwana.;
  • film opowiadający o życiu słynnego malarza “Twój Vincent” – Bohaterowie obrazów Vincenta van Gogha przedstawiają historię życia oraz tajemniczej śmierci artysty.;
  • animacja “My little Pony. Film” dubbing – Dzielne kucyki wyruszają w podróż, aby pokonać Króla Burzy i uratować swoje królestwo, Equestrię.;
  • film, który zostanie wyświetlony tylko na jednym seansie w sobotę “Blade Runner 2049” napisy – Oficer policji Los Angeles trafia na ukrywaną przez lata informację, która może pogrążyć resztki społeczeństwa w chaosie. Odkrycie prowadzi go do poszukiwań Ricka Deckarda, byłego łowcy androidów, który zaginął trzydzieści lat temu.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Warto Przeczytać

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji