REKLAMA

Tężnia znów bez wykonawcy. Brakuje ponad 270 tysięcy

REKLAMA

W 2016 roku projekt tężni na osiedlu Winiary wygrał w Budżecie Obywatelskim. Jednak – podobnie jak przy Centrum Sportów Ekstremalnych – z jej realizacją są problemy. Najpierw wykonawca projektu nie wywiązał się z umowy, co doprowadziło do jej zerwania, później brak było chętnych na jej wykonanie. Ostatni przetarg także nie przyniósł dobrych wieści.

Pierwotnie, przy ogłaszaniu pierwszego przetargu, zakładano że tężnie będą gotowe na wiosnę tego roku. Następnym terminem był koniec sierpnia 2018. Jednak po ostatnim przetargu jest pewne, że w tym roku tężni nie doczekamy.

PowiązaneTematy

Potencjalny wykonawca musiałby wybudować tężnię solankową wraz z pergolą oraz niezbędną infrastrukturą techniczną, plac z ciągami pieszymi, małą architekturę, wewnętrzną instalację elektryczną i wewnętrzną instalację oświetlenia oraz chodnik na Osiedlu Winiary.

Prace mają też objąć m.in. usunięcie drzew, istniejących karp oraz elementów betonowych płyty kanałowej, rozbiórkę nawierzchni istniejącego chodnika czy wymianę gruntu. Zaprojektowana ma być także roślinność i uporządkowanie terenu. Dodatkowym warunkiem jest usunięcie drzew i krzewów przewidzianych do wycinki. Warunki przetargu przewidują, że wykonawca przeznaczy tę roślinność na drewno opałowe, za które zapłaci Miastu około 1 tys. zł.

25 października opublikowano informację z otwarcia ofert. Niestety, kolejny raz kwota przeznaczona przez urząd miasta (417 tys. zł) okazała się zbyt niska. Jedyna oferta jaka wpłynęła, firmy Jarmar Sp. z o.o. z Łącka, opiewa na ponad 691 tys. zł brutto i 60 miesięcy gwarancji.

– Sytuacja na rynku budowlanym jest ogólnie trudna, ale dla inwestorów w tym segmencie, tężni, jest szczególna, ponieważ w wielu miastach podobne projekty wygrały w Budżetach Obywatelskich i są już realizowane – komentuje tę sytuację radny Michał Sosnowski, jeden z pomysłodawców i gorący zwolennik budowy tężni solankowej w Płocku. – Liczę na to, że nowa rada miasta będzie skłonna dołożyć brakującą kwotę – dodaje Michał Sosnowski.Co w tej sytuacji zrobi Urząd Miasta Płocka?

– W związku z przekroczeniem kwoty, jaką Urząd Miasta Płocka przeznaczył na realizację tego zadania, przetarg został unieważniony. Będzie ogłoszone kolejne postępowanie – wyjaśnia Alina Boczkowska z zespołu współpracy z mediami płockiego ratusza.

Nie ma chętnych do wybudowania tężni na Winiarach

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

  1. Sąsiad Płocka says:

    Jeżeli będzie stać miasto Płock do dofinansowania projektu budżetu obywatelskiego, byłoby świetną informacją dla osiedla Winiary. Nie znam kwoty i częstotliwości przydzielania budżetu obywatelskiego, ale zaproponawalbym sfinansowanie Tego projektu z 2 dwóch budżetów obywatelskich. NIektóre pomysły niestety są tak obszerne, że idzie je spełnić wyłącznie za porozumieniem stron w większym projekcie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU