Termy zaczną od oczyszczalni

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Zapowiedź prezesa Term Gostynińskich na lutowej Sesji Rady Miasta Gostynina zaczyna nabierać tempa. Spółka, nie czekając na środki unijne, zaczęła realizację pierwszego etapu budowy.

Termy Gostynińskie są jedną z najbardziej oczekiwanych inwestycji na Mazowszu. Przygotowywane w formule partnerstwa publiczno-prywatnego, znalazły się wśród czterech kluczowych projektów na Mazowszu i są jednocześnie jednym z dwóch projektów hybrydowych w Polsce (razem ze spalarnią śmieci w Poznaniu).

O trudnościach przy realizacji tej ogromnej inwestycji pisaliśmy przy okazji spotkania zarządu spółki z radnymi Gostynina w trakcie lutowej sesji [zob. Termy gostynińskie powstaną!]. Ekspert unijny wyjaśniał wówczas, dlaczego odsuwa się dofinansowanie ze środków unijnych oraz czemu ten projekt jest tak istotny, a jednocześnie tak skomplikowany i trudny do wykonania. Na tej samej sesji prezez zarządu Term Gostynińskich poinformował, że spółka nie będzie dłużej czekała na środki z Unii Europejskiej i rusza z budową.

Teraz jego słowa zaczynają przekładać się na rzeczywistość. Na początku czerwca odbyło się spotkanie zarządu spółki, inwestorów oraz burmistrza i przedstawicieli samorządu gostynińskiego w Zamku Gostynińskim. Celem spotkania było finansowanie budowy Term oraz rozpoczęcie realizacji pierwszego etapu inwestycji.

– Wykonawca rozpocznie od modernizacji oczyszczalni ścieków, która będzie odbierała i utylizowała ścieki z Term Gostynińskich – mówi Dariusz Zawidzki, prezes spółki. – Na pewno poinformujemy o kolejnych etapach budowy tej inwestycji – podsumował prezes.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji