REKLAMA

Tarcza 3.0 dla większej liczby przedsiębiorców

REKLAMA

Rządowa „Tarcza 3.0” przeciwko kryzysowi wywołanemu przez epidemię koronawirusa już działa. Wprowadzono nowe uregulowania, które pozwolą większej liczbie przedsiębiorców skorzystać ze zwolnień podatkowych.

Uruchomiono już kolejną wersję rozwiązań przeciwdziałających kryzysowi gospodarczemu. W ramach „Tarczy 3.0” ze zwolnienia ze składek mogą skorzystać firmy, których przychód przekroczył 300 proc. prognozowanego przeciętnego wynagrodzenia brutto na 2020 roku.

PowiązaneTematy

Zgodnie z nowymi przepisami, ze zwolnienia ze składek mogą skorzystać samozatrudnieni, którzy prowadzili działalność gospodarczą przed 1 kwietnia, których przychód uzyskany w pierwszym miesiącu, za który jest składany wniosek, przekracza 15.681 zł, ale za to ich dochód nie przekracza 7 tys. zł.

Ze zwolnienia będą mogli skorzystać także przedsiębiorcy, którzy korzystają z tzw. ulgi na start. Zwolnieniu dla tych grup podlegają składki za kwiecień i maj, nawet jeśli zostały opłacone.

– Zmiany w tarczy 3.0 są korzystne dla przedsiębiorców. Dzięki tym rozwiązaniom więcej firm skorzysta z pomocy – wskazuje prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS.

Nowa odsłona tarczy uprawnia do świadczenia postojowego przedsiębiorców, którzy prowadzili działalność przed 1 kwietnia 2020 roku.– Pozostałe warunki pozostają bez zmian. Należy wykazać 15-proc. spadek przychodu. Przykładowo na wniosku składanym w maju przychód w kwietniu powinien być niższy o 15 proc. od przychodu w marcu – mówi profesor.

Ponowne postojowe

Wypłata świadczenia postojowego może nastąpić nie więcej niż trzy razy. Warunkiem jest oświadczenie przedsiębiorcy lub zleceniobiorcy, że sytuacja materialna wykazana we wcześniejszym wniosku nie uległa poprawie. Ocenia to sam wnioskodawca.

W oświadczeniu nie trzeba wykazywać kolejnego spadku przychodów, ale sytuacja materialna przedsiębiorcy lub osoby wykonującej umowę cywilnoprawną powinna być na podobnym poziomie, lub niewiele się zmienić.

Warto podać we wniosku swoje aktualne dane kontaktowe. W razie wątpliwości pracownik ZUS skontaktuje się z wnioskodawcą e-mailem lub telefonicznie i wyjaśni, co należy zrobić, aby uzupełnić lub skorygować wniosek.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU