Taniej dla płockich seniorów

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Mamy już w Płocku Kartę Familijną, obejmującą ulgami rodziny wielodzietne, teraz przyszedł czas na zniżki dla płocczan powyżej 65 roku życia. W poniedziałek, 7 kwietnia, w auli ratusza ponad sto osób odebrało Karty Seniora z rąk prezydenta, Andrzeja Nowakowskiego.

Aby otrzymać kartę, uprawniającą do różnego rodzaju zniżek i ulg, trzeba mieć ukończone 65 lat oraz, co jest warunkiem koniecznym, mieszkać i być zameldowanym na terenie miasta. Karta wydawana jest imiennie i zachowuje ważność przez siedem lat.

Proces ubiegania się o kartę nie jest skomplikowany. Wystarczy złożyć stosowny wniosek w Centrum ds. Organizacji Pozarządowych przy ul. Misjonarskiej 22  lub w biurze obsługi klienta ratusza. Czas oczekiwania na taką kartę to około 30 dni. Aby odebrać Kartę Seniora oraz by móc korzystać z niej w pełni, konieczny jest dowód osobisty. Seniorzy przy korzystaniu ze zniżek, zawsze mogą zostać o niego poproszeni.

Karta ma wielkość zwykłej karty bankomatowej, mieści się więc w każdym portfelu czy damskiej torebce, a nawet w kieszeni. Z promocji i zniżek płoccy seniorzy mogą korzystać w różnych zakładach usługowych i instytucjach kulturalnych i sportowych. Na razie tańsze usługi zaproponowało osiem firm. Są to różne rabaty przy zakupach.

Firmy i instytucje, które przyłączyły się dotychczas do programu,  to m.in. Muzeum Mazowieckie, Nove Kino Przedwiośnie, Orlen Wisła Płock, Miejski Zespół Obiektów Sportowych, Salon Kosmetyczny „Cleopatra”, kwiaciarnia Marcin Wojciechowski, restauracja „Estera” oraz gabinet stomatologiczny Komp- Dent. – Oczywiście lista firm jest cały czas otwarta i będzie na bieżąco aktualizowana, każdy może się przyłączyć do programu-  informuje nas Konrad Kozłowski z biura prasowego urzędu miasta.

Na pewno wielu seniorom Karta Seniora ułatwi życie, bo promocje i zniżki oznaczają jedno – jest taniej.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji