REKLAMA

Szybcy byli wściekli, bo… stracili prawko

REKLAMA

Wystarczyło kilka godzin, by trzech kierowców, którzy znacznie przekroczyli prędkość, straciło prawo jazdy. To efekt akcji grupy SPEED płockiej policji.

W poniedziałek, 27 lipca, policjanci z płockiej drogówki w ciągu kilku godzin wyeliminowali z ruchu kolejnych kierowców, lekceważących obowiązujące ograniczenia prędkości.

– Niebezpieczna prędkość jest czynnikiem determinującym występowanie wypadków drogowych. Aby dyscyplinować kierowców do stosowania się do obowiązujących ograniczeń prędkości na drogach, każdej doby policjanci drogówki kontrolują prędkość pojazdów na ulicach miasta oraz powiatu. I niestety, pomimo wielu apeli, nadal kierowcy mają dużą skłonność do łamania przepisów – tłumaczy mł. asp. Marta Lewandowska, oficer prasowa płockiej policji.

Pierwszy z kierowców, który od wczoraj nie ma już prawa jazdy, to 46-latek z Działdowa. Pędził on ulicami miasta z prędkością blisko 140 km/h. Jego podróż zakończyli policjanci z grupy Speed, którzy ukarali kierowcę mercedesa utratą prawa jazdy na trzy miesiące.Podobną karę otrzymał 28-latek, który jechał przez miasto z prędkością 130 km/h oraz kierowca BMW, jadący w Sikorzu, w terenie zabudowanym, z prędkością o 68 km/h wyższą, niż wskazują przepisy.

– Pamiętajmy! Bezpieczeństwo ruchu drogowego to obszar, który dotyczy każdego z nas, ponieważ każdego dnia uczestniczymy w ruchu drogowym jako kierujący, piesi lub pasażerowie. Bezpieczeństwo na drodze stanowi naszą wspólną odpowiedzialność. Apelujemy o zdjęcie nogi z gazu! – podsumowuje płocka policja.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU