Sztuczne pupy, sztuczne piersi… Nowoczesne pracownie w Płocku

REKLAMA

PowiązaneTematy

Nowo otwarte pracownie Instytutu Nauk o Zdrowiu powstały dzięki dofinansowaniu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, dotacji celowej Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Urzędu Miasta Płocka.

Instytut Nauk o Zdrowiu może poszczycić się siedmioma specjalistycznymi pracowniami, m.in. pracownią umiejętności pielęgniarskich, pracownią kosmetologiczną, pediatryczną, ratunkową, badania fizykalnego i chemiczną. Pracownie wyposażone zostały w nowoczesną aparaturę i przyrządy, warte blisko 850 tys. zł. Posłużą do odbywania zajęć praktycznych i organizacji egzaminów.

W ramach inwestycji, zakupiono specjalistyczny sprzęt medyczny oraz niezbędne pomoce dydaktyczne. Najważniejsze są najnowocześniejsze modele fantomów sterowane komputerowo, które z daleka wyglądają jak prawdziwi pacjenci. Są kobiety, mężczyźni, noworodki oraz poszczególne części ciała, na których studenci będą uczyć się prawidłowego wykonywania np. badania jąder, cewnikowania czy wkłuć.

Goście, zaproszeni na oglądanie nowoczesnego zaplecza Instytutu, na gorąco dzielili się swoimi wrażeniami. – Jestem zachwycona tym, co zobaczyłam. Chcę serdecznie pogratulować, ponieważ wszystko wygląda naprawdę fantastycznie – mówiła Elżbieta Gapińska, posłanka na Sejm RP. Prof. dr hab. Jacek Grzywacz, rektor PWSZ w Płocku podkreślał, że tę ogromną inwestycję udało się zrealizować bez zaciągania kredytu, co dziś jest rzadkością. – Jestem pod ogromnym wrażeniem. Chcę również podkreślić, że absolwenci pielęgniarstwa waszej uczelni, których zatrudniliśmy, są jednymi z najlepszych pracowników – mówiła Ewa Nieścierenko, prezes zarządu Płockiego Zakładu Opieki Zdrowotnej. Pochwał nie szczędził też Mariusz Bieniek, starosta płocki. – To, co zobaczyliśmy, to naprawdę najwyższa półka – mówił starosta.

Przyłączamy się do gratulacji i wyrażamy nadzieję, że dzięki tak nowoczesnemu zapleczu dydaktycznemu, płoccy adepci nauk o zdrowiu, opuszczając mury szkoły, będą w pełni przygotowani do podjęcia pracy zawodowej w najlepszym jej wydaniu.

Zobaczcie nasze zdjęcia, przedstawiające najnowocześniejsze fantomy medyczne.