Sztuczna inteligencja zawita do Jagiellonki

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Już 1 lipca w sali nr 17 głównego budynku Jagiellonki odbędzie się bezpłatny Pokaz Robotyki, zorganizowany przez firmę Academia Robotica. Dzieci będą mogły bliżej poznać zasady działania fizyki, mechaniki oraz informatyki. Jedynym słowem – szykuje się atrakcja dla całych rodzin!

W projekcie zostanie przeprowadzonych 25 prezentacji dla 30-osobowych grup. Łącznie przewidziano, że w wydarzeniu weźmie udział około 750 dzieci. Podczas spotkania zostanie przedstawiona fascynująca najmłodszych historia klocków Lego, która będzie służyć jako przykład pomysłowości i wytrwałości ich twórcy. Dzieci będą miały możliwość zaobserwowania, że każde niepowodzenie można pokonać, a nawet dzięki niemu osiągnąć sukces.

Oprócz tego, najmłodsi poznają również pojęcie “robotyka” i odkryją, że to, czego aktualnie uczą się w szkole, jest im niezwykle potrzebne do przyszłych działań. Przedmioty takie jak matematyka, fizyka, informatyka oraz mechanika mają ogromne przełożenie na konstrukcje robotów, ich działanie i zasady funkcjonowania mechanizmu, który jest w nich zawarty. Dzieci będą miały okazje poznać różne rodzaje robotów. To ogromna atrakcja, zwłaszcza, że w tym przypadku można uczyć poprzez zabawę.

Głównym celem jutrzejszego spotkania jest pokazanie dzieciom, że tak naprawdę wszystko zależy wyłącznie od ich wiedzy, umiejętności i przede wszystkim wyobraźni. Nie zabraknie również konkursów, które będą nieodłączną częścią wydarzenia. Odbędą się testy wiedzy o robotyce robotów. Wśród najlepiej zdanych egzaminów zostanie wylosowana nagroda – darmowa lekcja z robotyki.

To idealna okazja, aby skorzystać z tak wielu atrakcji w jednym miejscu! Organizatorzy mają nadzieję, że spotkanie to pozwoli zainteresować uczniów naukami ścisłymi oraz rozpoznać uczniów, wykazujących szczególne zainteresowania w tym zakresie.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji