REKLAMA

Szpital tymczasowy pozostaje w gotowości, ale bez pacjentów

REKLAMA

Ze względu na poprawiającą się sytuację epidemiologiczną, szpitale tymczasowe w Polsce przechodzą w stan uśpienia. Podobnie stało się w Płocku.

Zgodnie z decyzją ministra zdrowia, wydaną 28 maja br., szpital tymczasowy funkcjonujący w ramach Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku przechodzi w stan pasywny. Oznacza to, że pozostaje w gotowości do udzielania świadczeń, ale bez obowiązku ich realizacji.

Przypomnijmy, że decyzję o powołaniu szpitala tymczasowego Minister Zdrowia wydał 31 października 2020 r. Placówka powstała we współpracy z PKN ORLEN, który podjął się wykonania placówki na terenie Centrum Badawczo-Rozwojowego przy ul. Łukasiewicza. Szpital tymczasowy dysponuje 196 łóżkami dla pacjentów zarażonych wirusem SARS CoV-2, w tym 20 łóżkami respiratorowymi.

Uruchomiony został 9 grudnia 2020 roku i, jak potwierdzają jego byli już pacjenci, stał się nieocenionym wsparciem podczas trzeciej fali koronawirusa.

Pacjenci szpitala tymczasowego w Płocku opowiadają, jak przechodzili koronawirusa„Szpital jest pusty” i „Kłamiecie”. Co na to pacjentka szpitala tymczasowego? [ZDJĘCIA]

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 3

  1. abc says:

    To gdzie teraz GENWAY z Chopina z rodziną – przepraszam personelem niemedycznym – będzie się szczepił ?

  2. Ale bełkot says:

    Pozostaje w gotowości do udzielania świadczeń ale bez obowiązku ich realizacji.

  3. dzieci w szkołach roznoszą says:

    to się pewnie niedługo przyda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU