Szczypiornistki, szczypiorniści i kibice typują wynik Derbów Płocka

REKLAMA

Już dzisiaj kolejne derby Płocka, w których to po raz pierwszy jedna z drużyn będzie walczyć o przetrwanie. Zapowiadają się spore emocje, jak na piłkę ręczną kobiet, a zainteresowanie tym meczem jest bardzo duże. Postanowiliśmy poprosić kilka osób spośród ludzi odwiedzających mecze piłki ręcznej kobiet w naszym mieście o wytypowanie wyniku zbliżających się Derbów Płocka.

Bartosz Wojdak -zawodnik Wisły II Płock i BHT Auto Forum Petry Płock:

PowiązaneTematy

– 23:27 dla SMS-u. Jutrzenka jest w ciężkiej sytuacji i z nowym trenerem, one walczą o wszytko. Jednak wydaje mi się, że licealistki mimo zbliżającej się wielkimi krokami matury wygrają to spotkanie.

Damian Falkowski — kibic piłki ręcznej w Płocku:

– 31:29 dla Jutrzenki. Efekt „nowej miotły” już nie raz zadziałał i wierzę, że tym razem będzie podobnie. Nowy trener, nowy lepszy pomysł — taką mam nadzieję i trzymam kciuki za rodowite płocczanki.

Dawid Wysokiński — były szczypiornista, a obecnie zawodnik sztuk walki z Płocka:

– Nie wiem, jaki będzie dokładny wynik, ale wygra Jutrzenka. Nowy trener i nowe nadzieje, jednocześnie to właśnie Jutrzenka ma większą motywację i dlatego też wygra, ponieważ jak wiadomo SMS nie może spaść z ligi.

Paweł Jakubowski — fotograf i kibic piłki ręcznej w Płocku:

– Wygra Jutrzenka, bo musi!

Krzysztof Jarosz — kibic piłki ręcznej:

– 25:23 dla Jutrzenki. To ostatnia szansa dziewczyn na utrzymanie. Może nowy trener doda pozytywnego bodźca i pozwoli uwierzyć, że można wygrać!

Sylwia Neitsch — była zawodniczka Jutrzenki obecnie grająca w AZS AWFiS Łączpolu Gdańsk:

– Grałam w Jutrzence wiele lat, a więc typuje wynik na korzyść tej drużyny. Z drugiej strony wiem, że dziewczyny z SMS-u są waleczne, ambitne i Jutrzence będzie trudno wydrzeć im 2 pkt. Trzymam kciuki za obie te drużyny, lecz po cichu liczę na wygrana Jutrzenki. Te dwa punkty na pewno by je podbudowały w obecnej sytuacji.

Maciej Skibiński — zawodnik Wisły Płock:

– Wierzę w Jutrzenkę! Pod wodzą nowego trenera na pewno dziewczyny będą się chciały pokazać. Walczą o utrzymanie i czuje, że w tym meczu pokażą, na co je naprawdę stać.

Bartosz Dudek — wychowanek i były zawodniki Wisły obecnie grający w MMTS-ie Kwidzyn:

– Stawiam na zwycięstwo Jutrzenki, nieznaczne, ale zwycięstwo. Myślę, że „twór”, jakim jest Płocki SMS, jest dobrze zorganizowany, a poza tym to cały czas najlepsza młodzież w naszym kraju, jednak płocki zespół walczy o utrzymanie. Największym kłopotem mogą być zawirowania, o których ostatnio dużo słyszymy.

Maciej Marszałek — syn Andrzeja Marszałka, wychowanek płockiej szkoły piłki ręcznej, zawodnik Nielby Wągrowiec obecnie trenujący w SMS-ie Gdańsk:

– Według mnie, mecz ten będzie zacięty, Jutrzenka walczy o otrzymanie, a dziewczyny z SMS nigdy nie odpuszczają. Są szkoła, która walczy o każdy punkt. Ten mecz będzie pełen emocji, ale stawia na SMS 27:23.

Jakub Chonchera — radiowiec pracujący w radiu Eska Płock, jeden z założycieli ekipy ZG spikerzy, którzy komentują wyjazdowe mecze Wisły Płock, kibic płockiej piłki ręcznej:

– Derby to bardzo specyficzne spotkania, w których obie drużyny niezależnie od tego, jakie miejsca w tabeli zajmują, walczą o to, aby zgarnąć pełną pule punktów. Tym bardziej, jeśli spotykają się ekipy z tego samego miasta. Obstawiam, że mecz zakończy się remisem.

Aneta Łabuda – absolwentka płockiego SMS-u obecnie zawodniczka Vistalu Gdynia:

– Myślę, że będzie to bardzo zacięty mecz, jak to na Derby Płocka przystało. Jutrzence są bardzo potrzebne punkty, jednak myślę, że to SMS wyjdzie zwycięsko z tej potyczki.

Marek Wojciechowski – kibic piłki ręcznej i założyciel portalu handballplock.pl:

– W mojej opinii wygra Jutrzenka, ale będzie to kolejny zacięty mecz tych zespołów. Jeśli nikt w pierwszych 15-20 minutach nie zbuduje bezpiecznej przewagi 5-6 bramek, to jestem przekonany, że do ostatnich sekund będą się ważyły losy tego pojedynku. Wierzę, że tzw. „nowa miotła”, jaką jest nowy trener Tomasz Popis, poprowadzi swoje podopieczne do zwycięstwa.