REKLAMA

Szczypiorniści Wisły ratują remis w Zabrzu!

REKLAMA

W meczu 16. kolejki PGNiG Superligi piłkarzy ręcznych, kończącym tegoroczne zmagania płockich szczypiornistów, Wisła rzutem na taśmę zremisowała w Zabrzu z miejscowym Górnikiem 34:34 (17:17).

Od pierwszego gwizdka gospodarze mocno ruszyli do ataku i już w 6. minucie, bramkę na 3:1 rzucił Yuri Gromyko. Płocczanie straty z początku spotkania odrobili bardzo szybko i po trzech bramkach z rzędu (Michała Daszka, Mateusza Piechowskiego i Ivana Nikcevicia), w 8. minucie prowadzili 4:3. Później „Nafciarze” zaczęli rozkręcać się coraz bardziej i po pierwszym kwadransie osiągnęli cztery bramki przewagi (10:6). Niestety, w kolejnych minutach przez proste błędy w defensywie oraz wykluczenia płockich zawodników, Górnikowi w 26. minucie udało się wyrównać (14:14) i ostatecznie utrzymać remis do przerwy (17:17).

PowiązaneTematy

Drugą połowę zabrzanie rozpoczęli podobnie jak pierwszą. I ponownie po sześciu minutach i trafieniu Gromyko prowadzili różnicą dwóch trafień (22:20). Z biegiem czasu „Wiślacy” starali się dogonić dobrze dysponowanych gospodarzy i dopięli swego w 46. minucie, po bramce Jose Guilherme de Toledo (25:25). Końcówka sobotniego spotkania to typowa gra bramka za bramkę, w której wynik zmieniał się co chwilę. Na dwie minuty przed końcem Toledo wyprowadził Wisłę na prowadzenie (33:32), jednak po tej akcji Brazylijczyk wspólnie z Daszkiem zostali wysłani na ławkę kar. „Górnicy” grając z przewagą dwóch zawodników, po skutecznych rzutach Bartłomieja Tomczaka i Mariusza Jurasika przegonili „Nafciarzy” (34:33), ale na sekundy przed końcem honor podopiecznych Manolo Cadenasa uratował Tiago Rocha, który ustalił wynik meczu na 34:34.

Górnik Zabrze – Wisła Płock 34:34 (17:17)

Górnik Zabrze: Mateusz Kornecki, Przemysław Witkowski, Sebastian Kicki – Adrian Niedośpiał, Bartłomiej Tomczak 9, Andrzej Kryński 2, Aleksandr Bushkov 3, Marek Daćko 5, Yuri Gromyko 6, Tymoteusz Piątek, Mariusz Jurasik 2, Aleksander Tatarincew 6, Rafał Gliński 1, Rafał Niedźwiedzki, Michał Adamuszek.

Wisła Płock: Marcin Wichary, Rodrigo Corrales – Zbigniew Kwiatkowski, Michał Daszek 5, Adam Wiśniewski 1, Valentin Ghionea 2, Tiago Rocha 5, Mateusz Piechowski 2, Angel Montoro 1, Marko Tarabochia 2, Dan-Emil Racotea, Bartosz Konitz 3, Jose Guilherme de Toledo 4, Ivan Nikcević 3, Dmitry Zhitnikov 6.

Upomnienia: Tatarincew – Racotea, Piechowski, Montoro.

Czerwone kartki: Adamuszek – 55 minuta – Tarabochia – 60 minuta.

Kary:
Górnik – 10 minut (Adamuszek – 6 minut, Daćko, Tomczak – po 2 minuty),
Wisła – 14 minut (Racotea – 4 minuty, Kwiatkowski, Piechowski, Tarabochia, Toledo, Daszek – wszyscy po 2 minuty).

Źródło: SPR Wisła Płock