REKLAMA

Szczepienia również w szpitalu miejskim. Chętnych blisko 1200 osób

REKLAMA

Jak informowaliśmy, w płockim szpitalu wojewódzkim rozpoczęły się już szczepienia przeciw COVID-19. Pierwsze szczepienia przeprowadzono także w Szpitalu Świętej Trójcy.

Płocki Zakład Opieki Zdrowotnej Sp. z o.o. również rozpoczął szczepienia w grupie zero, czyli wśród kadry medycznej.

– Otrzymaliśmy pierwszą partię 90 szczepionek. Kolejne będą sukcesywnie dostarczane do placówki – przekazał na swoim profilu społecznościowym prezydent Płocka.

Jak na razie, chęć zaszczepienia się zgłosiło 400 pracowników miejskiego szpitala oraz 770 osób pracujących w innych płockich placówkach medycznych. Szczepienia odbywają się obecnie w szpitalu przy ul. Kościuszki, ale od poniedziałku, 11 stycznia, będą wykonywane również w przychodni PZOZ przy ul. Miodowej.

Przypomnijmy, że w Polsce w pierwszej kolejności zaszczepione będą osoby najbardziej narażone na zakażenie koronawirusem z racji swoich zawodowych obowiązków. Są wśród nich:  • pracownicy szpitali węzłowych,
  • pracownicy pozostałych podmiotów wykonujących działalność leczniczą, w tym stacji sanitarno-epidemiologicznych,
  • pracownicy domów pomocy społecznej i pracownicy miejskich ośrodków pomocy społecznej,
  • pracownicy aptek, punktów aptecznych, punktów zaopatrzenia w wyroby medyczne, hurtowni farmaceutycznych, w tym firm transportujących leki,
  • pracownicy uczelni medycznych i studenci kierunków medycznych.

Do grupy „zero” zalicza się także personel niemedyczny pracujący w wymienionych podmiotach, czyli administracyjny i pomocniczy – bez względu na formę zatrudnienia (również wolontariusze i stażyści).

W płockim szpitalu więcej chętnych do szczepień, niż szczepionek

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

  1. Anonim says:

    90 szczepionek na tydzień. 1170 chętnych. W takim tempie zajmie to 13 tygodni czyli w kwietniu skończą szczepić medyków. Szok. Czy normalnych ludzi w tym roku zdążą zaszczepić? Boję się, że nie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU