Szachowa Tumska Wieża reaktywowana

Reaktywowano prestiżowy płocki turniej szachowy „Tumska Wieża”. Pierwszy turniej już za nami.

Turniej szachowy Tumska Wieża, organizowany przez Płockie Towarzystwo Szachowe, był przez wiele lat jednym z kilku najbardziej prestiżowych turniejów szachów szybkich w Polsce. KSz Hetman Płock, nawiązując do pięknej tradycji, chce już w ciągu 2-3 lat przywrócić temu turniejowi dawną rangę.

4 i 5 lipca, po 8 latach przerwy, szachiści znowu zmierzyli się w walce o Tumską Wieżę. Turniej odbył się w Spółdzielczym Domu Kultury. W rywalizacji uczestniczyło 42 zawodników z Polski i zagranicy. Poziom sportowy był wyjątkowo wysoki, a walka o zwycięstwo rozstrzygnęła się w ostatniej – dziewiątej rundzie.

Zwycięzcą, z dorobkiem 7,5 pkt, został Rafał Przedmojski (Gambit Starachowice), zdobywając, oprócz nagrody finansowej, niepowtarzalny puchar Tumskiej Wieży. Tuż za nim, z dorobkiem 7 pkt, uplasowali się bracia Grabarczyk. Drugie miejsce zajął Bogdan Grabarczyk (SzUKS Gostmat 83 Gostynin), a trzecie Mirosław Grabarczyk (Hetman Płock).