Reaktywowano prestiżowy płocki turniej szachowy „Tumska Wieża”. Pierwszy turniej już za nami.
Turniej szachowy Tumska Wieża, organizowany przez Płockie Towarzystwo Szachowe, był przez wiele lat jednym z kilku najbardziej prestiżowych turniejów szachów szybkich w Polsce. KSz Hetman Płock, nawiązując do pięknej tradycji, chce już w ciągu 2-3 lat przywrócić temu turniejowi dawną rangę.
4 i 5 lipca, po 8 latach przerwy, szachiści znowu zmierzyli się w walce o Tumską Wieżę. Turniej odbył się w Spółdzielczym Domu Kultury. W rywalizacji uczestniczyło 42 zawodników z Polski i zagranicy. Poziom sportowy był wyjątkowo wysoki, a walka o zwycięstwo rozstrzygnęła się w ostatniej – dziewiątej rundzie.
Zwycięzcą, z dorobkiem 7,5 pkt, został Rafał Przedmojski (Gambit Starachowice), zdobywając, oprócz nagrody finansowej, niepowtarzalny puchar Tumskiej Wieży. Tuż za nim, z dorobkiem 7 pkt, uplasowali się bracia Grabarczyk. Drugie miejsce zajął Bogdan Grabarczyk (SzUKS Gostmat 83 Gostynin), a trzecie Mirosław Grabarczyk (Hetman Płock).
Klasyfikacja
- PRZEDMOJSKI, Rafał – UKSz Gambit Starachowice – 7.5
- GRABARCZYK, Bogdan – SzUKS Gostmat 83 Gostynin – 7.0
- GRABARCZYK, Mirosław – KSz Hetman Płock – 7.0
- CHOMCZYK, Marek – KSz ZUGZWANG Warszawa – 6.0
- JĘDRYCZKA, Krystian – Płock – 6.0
- DUCH, Mariusz – SzUKS Gostmat 83 Gostynin – 6.0
- BORKOWSKI, Kamil – KSz Hetman Płock – 6.0
- GAWROŃSKI, Mirosław – KSz Hetman Płock – 6.0
- PIRES, Emanuel Joao Robarts – Amadora Xadrez – 5.5
- WYPYCH, Dominik – SzUKS Gostmat 83 Gostynin – 5.5.
Sponsorzy turnieju: PKN Orlen (sponsor generalny), SoftHard S.A., Płocka Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa, Suez PGK Sp. z o.o., Społem PSS Zgoda, Fundacja Orlen Dar Serca oraz senator Marek Martynowski.
