Sylwia – nowa Miss Studentek

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

– Udział w konkursie pozwolił mi uwierzyć w siebie – powiedziała nam Weronika, uczestniczka wyborów Miss 2014 Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Płocku. – Przy okazji dobrej zabawy inaczej zaczęłam na siebie patrzeć, zaakceptowałam siebie – dodała. 24 kwietnia jury wybrało najpiękniejszą studentkę PWSZ.

Tłumnie zrobiło się na wiślanym nabrzeżu w czwartkowe popołudnie. Studenci z całej Polski odwiedzili Płock, aby dopingować najpierw uczestniczki wyborów Miss 2014 Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Płocku, a następnie wysłuchać wokalistów i zespołów, biorących udział w festiwalu muzycznym „Katorga”.

Do finału wyborów najpiękniejszej stanęło 11 dziewczyn, wyłonionych wśród studentek płockiej PWSZ. Do konkursu zgłaszały się same lub zostały wytypowane przez kolegów i koleżanki. Kandydatek było 12, ale jedna nie wzięła udziału w finale ze względów zdrowotnych. Przygotowania do finałowej gali trwały dwa tygodnie. Wśród kandydatek na miss przeważały studentki Ekonomii – było ich aż pięć, po dwie studentki reprezentowały Wydziały Pedagogiki i Pielęgniarstwa oraz po jednej Informatykę i Kosmetologię.

Dziewczyny na scenie zobaczyliśmy w czterech wyjściach. Zaprezentowały się publiczności i jury w strojach sportowych, następnie były stroje formalne: białe bluzki i czarne spódniczki, potem stroje koktajlowe, a na koniec suknie wieczorowe.

Finalistki miały okazję zaprezentować także swoją wiedzę, odpowiadając na pytania jury, które składało się ze studentów PWSZ, płockich dziennikarzy oraz dwóch zeszłorocznych Miss: Joanny Chrustowskiej – Queen of Poland oraz Patrycji Neitsch – Miss Mazowsza. Uczestniczki nie znały pytań, miały zdać krótki egzamin z wiedzy i kreatywności odpowiedzi. Wszystkie dziewczyny starały się wypaść jak najlepiej, pomimo tego, że widać było tremę i stres, to odpowiadały na pytania dowcipnie i z wdziękiem. Z tego co mówiły o sobie wynikało, że prawie wszystkie interesuje sport – albo kibicują, albo same coś uprawiają. Oprócz tego wśród zainteresowań pojawiły się takie dziedziny jak film czy malarstwo.

W końcu przyszedł czas na obrady jury, w których także braliśmy udział. Było burzliwie, bo wybór nie był łatwy. Walka rozgrywała się pomiędzy dwoma faworytkami – Pauliną Wiśniewską, studentką II roku Ekonomii a Sylwią Dąbrowską z II roku Pedagogiki. Podczas głosowania jury doszło do precedensu, ponieważ zdania były podzielone równo – członków jury było 12. W rezultacie, o zwycięstwie przeważył… wzrost kandydatki. Paulina, nasza faworytka, niestety jest niższa, więc chociaż – naszym zdaniem – ma w sobie może nieco więcej wdzięku i uroku osobistego, to koronę miss z rąk Joanny Chrustowskiej odebrała Sylwia Dąbrowska – długonoga blondynka. Zwyciężczyni będzie reprezentowała Płock na wyborach krajowych PWSZ w Białej Podlaskiej.

Zdecydowanie trzeba jednak podkreślić, że wszystkie dziewczyny w konkursie zwyciężyły – pokazały swoją odwagę, zdrową rywalizację i to, że można świetnie się bawić, niekoniecznie z koroną miss na głowie.

– Podczas przygotowań do gali miałyśmy super zabawę, część koleżanek poznałam w trakcie prób i mam nadzieję, że te przyjaźnie w nas pozostaną – powiedziała nam Marta, kandydatka na miss z I roku Pielęgniarstwa.

Zobaczcie galerię zdjęć z wyborów Miss Studentek.

Podziel się:

15 komentarzy

 1. co jak co, ale duża część dziewczyn elokwencją się nie wykazała… Myślę, że to też jest bardzo ważne w takich konkursach.

 2. oburzony czytelnik na

  “chociaż – naszym zdaniem – ma w sobie może nieco więcej wdzięku i uroku osobistego” – chyba sobie kpicie zamieszczając taki komentarz na niby-szanującym się portalu? nie interesuje mnie uroda żadnej z tych dziewczyn, nie głosowałam, nie miałam styczności z konkursem – ale ŻADEN, podkreślam ŻADEN szanujący się portal nie powinien publikować takiej opinii. Wstyd i poziom pudelka.

  • Przecież byli w jury. Własne zdanie to cos co w Płocku akurat jest zaleta a nie wadą. A ze ci sie nie podoba to idź tam gdzie piszą tak aby podobało sie wszystkim.

  • Nie oburzony na

   Ale brednia. Jakiej opini?
   Głosowali na inną osobę i byli za innym wyborem. Co tu jest niezrozumiałego czy oburzającego? Co za ludzie dziwni w tych internetach ;)

  • na dodatek masz problem sam z sobą lub sama z sobą. Trzeba było iść i obejrzeć to na żywo…a nie zabierać głos w sprawie o której nie masz zielonego pojęcia. Skoro cię nie było to nie wiesz jak to wyglądało. Skoro nie wiesz, nie masz prawa nawet zabierać głosu. Jednak płocka zaściankowość- górą ;) No cóż, zawsze znajdzie się ktoś, kto krytykuje- nie mając pojęcia o co chodzi. Krytyka dla krytyki, cecha zgorzkniałych płocczan i nie tylko. Życzę więcej optymizmu i dystansu do siebie i otaczającej cię rzeczywistość :))

   • oburzony czytelnik na

    chodzi o standardy dziennikarskie, a jakiś konkurs miss na jakieś uczelni w jakimś Płocku. jak chce się aspirować do roli dobrego portalu, to tak też powinno się go prowadzić. ale co mi tam, nie moja sprawa, że dziennikarstwo upada

   • Co za człowiek ;)
    Upadkiem dziennikarstwa jest w/g ciebie własna opinia?
    To tak jak niedawno ktoś napisał że upadkiem dziennikarstwa jest publikowanie czegoś “z niepotwierdzonych źródeł”.
    Z potwierdzonych to żadne dziennikarstwo tylko odtwórstwo i przepisywanie.
    Podobnie tutaj. Jakby napisali że wygrała to była by notka a nie własne zdanie. Skoro na kogoś innego głosowali to piszą to i piszą dlaczego zamiast ukrywać.
    To jest upadek?
    Powiedz lepiej kto ci płaci za takie opinie ;)

   • oburzony czytelnik na

    A czym jest dziennikarstwo? Przedstawianiem świata, interwencją kiedy trzeba, docieraniem do prawdy. Ale nie komentowanie, zwłaszcza na portalach informacyjnych. Komentarz – tak, ale w publicystyce i podkreślone. Jeżeli portal relacjonuje przebieg wydarzenia, to nie powinien przedstawiać TAKICH opinii.

    Czy żeby być krytycznym, to zawsze trzeba być opłacanym?

    A co do niepotwierdzonych źródeł – dziennikarz ma obowiązek sprawdzać informacje – nie piszemy, że pani Stasia pani Zosi otruła kota tylko dlatego, że ona tak twierdzi. Ale widocznie mam do czynienia z dziennikarzem, który wie lepiej.

   • “Ale nie komentowanie” – Mają nie tyle prawo co OBOWIĄZEK!. Może nie studiowałem dziennikarstwa ale to są podstawy który każdy powienien znac zanim weźmie się za dyskusję.

    – definicja –

    reportaż – sprawozdanie dziennikarskie z prawdziwych wydarzeń, wzbogacone o dokładny opis środowiska, charakterystykę postaci oraz o wrażenia samego reportera.

    Wrażenia reportera… Hmm ;) Czyżby nie chodziło o własne opinie?

    Ale pomijając już to – sprawdźmy kolejne definicje:

    Podstawowe funkcje prasy:
    – funkcja opiniotwórcza (pozwala ukształtować pogląd na dane zdarzenie/sytuację/stan)
    – funkcja postawotwórcza (kształtuje postawę w danej sprawie)

    A co do niepotwierdzonych źródeł. Jeśli informacje są sprawdzone to jak można uznać je za niepotwierdzone?

    Trochę logiki szanowny Panie.

    A swoją drogą – bardzo często w komentarzach można podyskutować tutaj z autorem artykułu ale jest pewna zasada… Trzeba pisać z sensem i mieć chociaż odrobinę racji a nie wymyślać swoje zasady i przepisy ;-)

   • oburzony czytelnik na

    jeżeli ani studia, ani praca w zawodzie nie dają kompetencji do dyskusji na temat pracy dziennikarza, to już nie wiem co daje. uprzedzam pytanie, petroecho nie jest medium dla mnie konkurencyjnym, portal generalnie lubię i cenię, ale są rzeczy, których się nie robi. pozdro

   • mogli to opisać gorzej. Zaproszona miska specjalnie kilka razy ponawiała głosowanie żeby wygrała jej koleżanka

  • hahahaha – Oburzenie że ktoś ma własne zdanie? LOL – oto Polska własnie.
   Żaden portal nie ma prawa miec własnego zdania????
   Tylko ty?
   Oburzające ;P

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji