Sylwester przed ratuszem z muzyką klubową i disco-polo

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Jak co roku urząd miasta zaprasza na sylwestrową zabawę przed ratuszem. Płocczanie pożegnają stary rok przy dźwiękach muzyki klubowej i disco-polo. Na scenie wystąpią Kalwi&Remi oraz D-Bomb.

Na zabawy sylwestrowe pod chmurką, mniejsze miasta nie wydają ogromnych pieniędzy. Największe koncerty sylwestrowe odbędą się w Warszawie, Wrocławiu, Gdyni i Krakowie, ponieważ towarzyszyć im będą telewizyjne kamery. Miasta liczące około stu tysięcy mieszkańców, tak samo jak Płock, organizują skromnego sylwestra. Przykładowo w Grudziądzu wystąpi DJ Omen i Jula, w Koszalinie gwiazdą będzie Honorata „Honey” Skarbek, a do Włocławka żadna gwiazda nie przyjedzie – będzie za to pieczenie kiełbasek…

W tym roku na scenie przed płockim ratuszem wystąpi duet Kalwi&Remi, który tworzy muzykę klubową. Lata świetności tej ekipy już chyba minęły, ale każdy pamięta ich singel „Explosion” wydany w 2003 roku. Było to ich pierwsze dzieło, które zostało wydane ponownie trzy lata później.

Przez ponad dwa lata muzycy koncertowali w klubach na całym świecie, m.in. w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii czy Niemczech. W 2008 roku Kalwi&Remi zremiksowali utwór “Nie będę Julią” zespołu Wanda i Banda. Na początku 2009 roku duet nagrał piosenkę “Lips” we współpracy z Gosią Andrzejewicz. Utwór ten został zaprezentowany na targach muzycznych w Cannes, ukazał się także jako bonus track na albumie Gosi Wojowniczka. W tym samym roku nagrali singel “Stop (Falling Down)” oraz “Find You”, które cieszyły się popularnością.

W 2010 roku duet walczył o miano Polskiego Hitu Lata 2010 z piosenką “Kiss” na Bydgoszcz Hit Festiwal. Zespół zajął 5. miejsce, zdobywając 7,04% głosów. W kwietniu 2011 ukazał się kolejny album Kalwi & Remi, Kiss Me Girl, promowany singlem “Girls”.

Drugą gwiazdą płockiego sylwestra będzie zespół D-Bomb, który określany jest mianem grupy „wokalno-tanecznej reprezentującej swoją twórczością styl dance”. Zespół D-Bomb powstał w 1996 roku w Warszawie, a zadebiutował w 1997 roku. Jego założycielami i pierwszymi liderami byli bracia Bartosz i Jarosław Padyaskowie.

W 1997 roku grupa wydała pierwszy album Moja gra, który okazał się sukcesem rynkowym i przyniósł jej nominacje do nagród Dance Music Award. W 2000 roku do zespołu dołączyła Agnieszka Krupa. Wspólnie z nową wokalistką zespół D-Bomb wyjechał do Niemiec i nagrał trzeci album – Cały świat należy do nas.

W latach 2004–2007 zespół D-Bomb stanowił duet (Bartosz Padyasek i Agnieszka Krupa) wspomagany podczas koncertów przez różnych tancerzy. Od 2007 roku ponownie jest to trio, w którym jednak kilkakrotnie dochodziło do zmian personalnych. Od 2007 roku jedynym stałym członkiem, wokalistą i liderem zespołu jest Bartosz Padyasek. Grupa koncertuje głównie klubach muzycznych w: Polsce, Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych Ameryki, Niemczech i Włoszech. 26 lutego 2013 roku po siedmiu latach przerwy ukazała się najnowsza płyta zatytułowana “Lubię kiedy”.

Tradycyjnie też podczas płockiego sylwestra pod chmurką, tuż przed północą na scenie pojawi się prezydent Andrzej Nowakowski, który złoży płocczanom noworoczne życzenia. Punktualnie o dwunastej rozpocznie się pokaz fajerwerków.

Szczegółowy program:
22 – 23.20 – koncert Kalwi & Remi;
23.25 – 23.50 – koncert zespołu D-Bomb;
23.55 – 00.10 – życzenia noworoczne Prezydenta Miasta Płocka, wejście na scenę wszystkich artystów wieczoru, pokaz pirotechniczny;
00.15 – 1.00 – koncert zespołu D-Bomb;
1.00 – zakończenie imprezy.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji