REKLAMA

Swoje pomysły na zdrowie można zgłaszać do końca września

REKLAMA

Jeszcze do 30 września można zgłaszać swoje projekty w ramach drugiej edycji programu „Zdrowie dla Płocka”. Fundacja ORLEN chce w ten sposób wypromować profilaktykę zdrowotną – przeznacza 300 tys. złotych na organizację m.in. zajęć sportowych, warsztatów z zakresu zdrowego odżywiania oraz szkoleń dotyczących zapobiegania zachorowaniom.

Trwa druga edycja „Zdrowia dla Płocka” – programu skierowanego do organizacji pozarządowych i instytucji samorządowych, działających na terenie Płocka oraz powiatów sąsiadujących – płockiego, sierpeckiego i gostynińskiego. Jak precyzuje organizator, Fundacja ORLEN, mogą to być na przykład szkoły, przedszkola oraz biblioteki publiczne, domy kultury, jednostki ochotniczej straż pożarnej, koła gospodyń wiejskich, kluby sportowe, czy też parafie. Wnioskodawcy mogą starać się o darowiznę wysokości nawet 20 tys. złotych.

PowiązaneTematy

W ubiegłorocznej edycji programu darowiznę otrzymało 28 organizacji. Wśród nich znalazła się inicjatywa Koła Gospodyń Wiejskich Dobrzykowianki z Dobrzykowa pod nazwą „Czas na zdrowie w Dobrzykowie!”. Panie postanowiły przekazać mieszkańcom wiedzę na temat zdrowego stylu życia, zdrowego odżywiania. Ważnym elementem w projekcie było też przełamanie niechęci do podejmowania aktywności fizycznej.

Jak przyznaje Małgorzata Zielińska-Kowalewska, Członek Zarządu KGW Dobrzykowianki, projekt skupia się na mieszkańcach Dobrzykowa i ma propagować wśród nich zdrowy styl życia. Mieszkańcy mogli spotkać się z dietetykiem oraz przedyskutować swój styl życia. W programie nie zabrakło też zajęć sportowych z trenerem.

– Bardzo chcemy, aby mieszkańcy spotykali się w miłej atmosferze, a przy okazji zależy nam, aby zrobić coś pożytecznego, zadbać o zdrowie – tłumaczy Małgorzata Zielińska-Kowalewska.

O darowiznę mogą wnioskować organizacje z Płocka oraz powiatów płockiego, gostynińskiego i sierpeckiego. Wnioski można składać do 30 września br. poprzez formularz on-line dostępny na stronie Fundacji ORLEN (www.fundacja.orlen.pl).

Wyniki naboru do drugiej edycji programu zostaną ogłoszone przez Fundację do końca października br. Natomiast realizacja zwycięskich projektów może rozpocząć się już 2 listopada 2021 roku.Agata Górnicka, Dyrektor Biura Relacji z Otoczeniem PKN ORLEN potwierdza, że pierwsza edycja programu pokazała duże zainteresowanie działaniami z zakresu profilaktyki zdrowotnej wśród mieszkańców Płocka i sąsiednich powiatów.

– Wierzymy, że kontynuacja tej inicjatywy wzmocni lokalną społeczność, zwiększy jej świadomość zdrowotną, a także zachęci do regularnych badań. Środki finansowe w formie darowizn o łącznej wartości 300 tys. złotych trafią do lokalnych organizacji, które najlepiej znają potrzeby społeczności i wiedzą, jak na nie odpowiedzieć. Program pokaże również, jak w praktyce realizowana jest misja społeczna PKN ORLEN, której priorytetami są m.in. zdrowie i bezpieczeństwo – mówi Agata Górnicka.

„Zdrowie dla Płocka” jest jednym z działań podjętych przez PKN ORLEN w ramach „Programu kompleksowej profilaktyki, diagnostyki i leczenia nowotworów oraz chorób układu oddechowego mieszkańców Płocka i powiatu płockiego”. Na jego realizację koncern przeznaczy w ciągu pięciu lat 10 mln zł. Program realizuje Narodowy Instytut Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie oraz Instytut Gruźlicy i Chorób Płuc. Chcemy, aby mieszkańcy Płocka i okolic skorzystali z możliwości szybkiej profilaktyki i diagnostyki. Zachęcamy, aby sprawdzali to co najważniejsze – swoje zdrowie.

Więcej szczegółowych informacji na stronie Programu: www.zdrowiedlaplocka.pib-nio.pl.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 2

  1. Bo.. says:

    „Zdrowie dla Płocka” jest jednym z działań podjętych przez PKN ORLEN w ramach „Programu kompleksowej profilaktyki itp” ?? Jeżeli to prawda to trzeba koniecznie i to jak najszybciej dokończyć wykup mieszkań zakładowych. Wykup umożliwi seniorom podjęcie decyzji o możliwości zmiany miejsca zamieszkania, bo w tej chwili czują się jak „Autochtoni” systemu który dawno przeminął w latach „80. To wszystko dla ich zdrowia!!!

  2. U W A G A says:

    Redakcja stosuje cenzurę przeciw covid i żydo-komunie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU